Eiropas Savienības zinātnes diplomāti iepazīstas ar pētniecību RTU

22. septembris, 2022
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) laboratorijas 22. septembrī bija atvērtas Eiropas Savienības (ES) ārlietu ministriju zinātnes padomnieku un zinātnes diplomātijas tīkla pārstāvjiem, kuri 22. un 23. septembrī pirmoreiz Rīgā pulcējas uz savu kārtējo sanāksmi un līdztekus tai iepazinās arī ar zinātnieku darbu RTU. 

Sākot vizīti RTU, viesus uzrunāja RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps, iepazīstinot ar RTU un ieskicējot tās stratēģiskos mērķus, kā arī darbības virzienus. Viņš uzsvēra, ka RTU sagatavo ne tikai inženierus, bet universitātes mērķis ir sniegt inženierzinātņu studentiem uzņēmējdarbības zināšanas, lai viņi varētu kļūt arī par uzņēmējiem un tirgū realizēt savus izstrādātos produktus.  

ES zinātnes diplomātiem bija iespēja tūlīt pēc tikšanās ar A. Zepu apmeklēt RTU Zinātnes un inovāciju centra prototipēšanas darbnīcu, kur studenti sāk savus pirmos soļus produktu radīšanā un iegūst pamatzināšanas uzņēmējdarbībā, kā arī ar RTU inženieru atbalstu ārpakalpojumā tiek izstrādāti dažādu produktu prototipi. ZIC viesi satika arī Latvijas kamaniņu izlases treneri un mehāniķi Mārtiņu Rubeni, kurš ir pastāvīgs ZIC apmeklētājs un kopā ar RTU inženieriem izstrādā dažādas detaļas Latvijas izlases kamanām. 

Delegācijas dalībniekiem bija iespēja arī iepazīties ar ūdens attīrīšanas tehnoloģijām, ko izstrādājuši RTU zinātnieki Ūdens pētniecības un vides biotehnoloģiju laboratorijā, kā arī darbībā apskatīties darbībā liela kustību diapazona robotizēto simulatoru, ar kura palīdzību iespējams veikt gan starpdisciplinārus pētījumus virtuālās realitātes, medicīnas, kustības vadības un citās jomās, gan arī izmantot lidaparātu pilotu un sportistu treniņiem.

Demonstrējot universitātes saturiski plašo zinātnisko darbību, viesiem tika sniegts ieskats studentu un zinātnieku pētījumos 3D betona drukas zinātniskajā laboratorijā, kas izveidota partnerībā ar Baltijā lielāko sauso un lietošanai gatavo būvmaisījumu ražotāju «Sakret», liekot pamatus novatorisku tehnoloģiju izmantošanai būvniecībā. Nobeigumā viesi apmeklēja arī RTU Šķiedru optikas pārraides sistēmu laboratoriju, kur arī iepazinās ar jaunākajiem zinātnieku pētījumiem. 

ES ārlietu ministriju zinātnes padomnieku un zinātnes diplomātijas tīkla pārstāvji regulāri tiekas kādā no ES valstīm, un šoreiz par sanāksmes vietu ir izvēlēta Latvija, kur viesiem paredzēta gan tikšanās ar Ārlietu ministrijas parlamentāro sekretāri Zandu Kalniņu-Lukaševicu, gan arī dažādu ar zinātnes diplomātiju saistītu jautājumu apspriešana un diskusijas. Latviju zinātnes diplomātijas tīklā pārstāv RTU profesors un Latvijas pārstāvis Eiropas Kodolpētniecības centrā (CERN) Toms Torims. 

Eiropas Savienības ārlietu ministriju zinātnes padomnieku un zinātnes diplomātijas tīkla pārstāvju vizīte RTU

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. septembris, 2022 plkst. 16:53

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi