Eiropas pilsētas Jāņa Gunāra Kalnmaļa gleznās

25. februāris, 2013

No 22. februāra Zinātniskajā bibliotēkā, Ķīpsalas ielā 10, 3. stāva lasītavā ir skatāma jauna izstāde. Caur izstādē eksponētajiem darbiem varam aizceļot uzLuksemburgu vai Venēciju, Romu, Londonu vai citām pilsētām, kurās mākslinieksgleznojis un vairākās no tām arī eksponējis savus darbus personālizstādēs.

Mākslas zinātnieceIngrīda Burāne raksta: «...Šodienas Latvijas glezniecībā JānisGunārs Kalnmalis ir viens no nedaudzajiem, kurš apzināti strādā dabā,mērķtiecīgi pārrada emocionālos redzējumus noskaņās vispārinātā mākslastēlā. Neatkarīgi no tā, vai par gleznieciskās valodas pirmavotu kļūst kāda noEiropas pilsētām, kuras viņš regulāri iepazīst, rīko tajās personālizstādes unglezno, vai arī tie ir pašmāju koki, krūmi un žagari, kā viņš pats šosgleznojumus nodēvējis. Būtiskākais nestandarta formātos apstādinātajos mirkļosir veids, kādā mākslinieks runā par laiku un telpas vienību.»

Dzimis 1939. gada 20. jūnijā, Rīgā. 1959. gadā beidzis Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolu.1967. gadā prof. Eduarda Kalniņa vadībā absolvējisLatvijas Mākslas akadēmiju.Mācījies figurālās glezniecības klasē pie Latvijasmākslas klasiķiem Konrāda Ubāna, Leo Svempa, Induļa Zariņa u. c.

Pēc akadēmijas ilgus gadus strādājis kombinātā «Māksla»par radošo mākslinieku, veidojis Latvijas pilsētām monumentāli dekoratīvossienu un ārsienu gleznojumus. Mākslinieka radošā darba lauks ietver arī grāmatu grafiku un lietišķo grafiku.

Kopš 1979. gadaMākslinieku Savienības biedrs. Izstādēspiedalās no 1967. gada. Personālizstādes Latvijas pilsētās, Somijā (Helsinkos), Beļģijā (Briselē),Dānijā( Kopenhāgenā), Vācijā (Hamburgā, Visenē, Hallenstatē), Zviedrijā (Karlsrūnā), Luksemburgā Šveicē un Nīderlandē. Piedalījies starptautiskos mākslinieku plenērosLuksemburgā un Polijā. Mākslinieka darbi atrodas Latvijas Nacionālajāmākslas  muzejā, Latvijas un KrievijasMākslinieku savienību fondos, kā arī privātkolekcijās Eiropā, Amerikā unAustrālijā.

25. februāris, 2013 plkst. 13:42