Eiropas Parlamenta priekšsēdētāja Roberta Metsola RTU tiekas ar Latvijas jauniešiem

28. oktobris, 2022
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU, un Krists Luhaers

Ceturtdien, 27. oktobrī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ieradās Eiropas Parlamenta (EP) priekšsēdētāja Roberta Metsola, lai tiktos ar Latvijas jauniešiem un uzklausītu viņu domas par vidi, līdzdalību, Krievijas uzsāktā kara Ukrainā ietekmi un citiem aktuāliem tematiem. Šis bija viens no pasākumiem, kurā EP priekšsēdētāja piedalījās, viesojoties Latvijā.

«Pasaule mainās. Nākamās paaudzes šodien pieņemtie lēmumi ietekmēs vistiešāk. Tāpēc es vēlos noskaidrot, kā nākotni redz Latvijas jaunieši, ko viņi sagaida no Eiropas,» saka Roberta Metsola, vēsta EP birojs Latvijā.

Diskusijā piedalījās vairāk nekā 100 Latvijas jaunieši, to skaitā pieci dažādu jomu aktīvisti – Latvijas Radio 5 raidījumu vadītāja un producente Elīna Baltskara, EP vēstnieks Artūrs Bernhards Dubovskis no Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskolas, sabiedrisko attiecību speciāliste, invaliditātes aktīviste un māksliniece Diāna Ponaskova, digitālā satura veidotājs Edgars Feščenko (Fresh), Latvijas jauniešu delegāte ANO Anete Biķe. Diskusiju vadīs žurnāliste un klimata aktīviste Eva Johansone.

R. Metsola Latvijā ieradās pēc Saeimas priekšsēdētājas Ināras Mūrnieces uzaicinājuma, atzīmējot Saeimas simtgadi.

27 oktobrī dienas pirmajā pusē R. Metsola tikās ar Latvijas augstākajām amatpersonām – Saeimas priekšsēdētāju Ināru Mūrnieci, Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu un Valsts prezidentu Egilu Levitu, uzrunāja Saeimu, nolika ziedus pie Brīvības pieminekļa un apmeklēja ES dzelzceļa projekta «Rail Baltica» būvlaukumu.

Vakarā EP priekšsēdētāja Latvijas Nacionālajā teātrī apmeklēja Saeimas simtgadei veltīto koncertu.

Maltas politiķe R. Metsola ir EP deputāte kopš 2013. gada un pārstāv  Eiropas Tautas partijas grupu (ETP). par EP priekšsēdētāju viņa tika ievēlēta 2022. gada janvārī, un viņas pilnvaru termiņš ilgst līdz šī EP sasaukuma pilnvaru beigām 2024. gadā.

EP un ES Padome (ES dalībvalstu ministri) kopīgi pieņem ES likumus – regulas un direktīvas – daudzās jomās. Šie likumi pēc tam ir pamats daudziem ES valstu nacionālajiem likumiem. Piemēram, Latvijā līdz pat 80% likumu balstīti uz ES lēmumiem.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

28. oktobris, 2022 plkst. 8:52