Eiropas Padomes Attīstības bankas vadība izsaka pateicību RTU par veiksmīgo sadarbību, attīstot infrastruktūras projektus

18. oktobris, 2022
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Lai iepazītos ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) infrastruktūras projektos paveikto, kā arī pateiktos par līdzšinējo veiksmīgo sadarbību, 18. oktobrī RTU studentu pilsētiņā viesojās un ar RTU vadību tikās Eiropas Padomes Attīstības bankas (EPAB, The Council of Europe Development Bank) viceprezidents Tomašs Bočeks (Tomáš Boček).

Tikšanās laikā ar RTU rektoru Leonīdu Ribicki, finanšu prorektoru Ingaru Eriņu un Finanšu plānošanas un vadības departamenta direktoru Edgaru Bunku T. Bočeks, pasniedzot Atzinības medaļu, izteica pateicību RTU un rektoram par veiksmīgi realizēto infrastruktūras būvniecības un atjaunošanas projektu, iekļaujoties gan noteiktajā budžetā, gan arī izpildes termiņos.

Izmantojot EPAB piešķirto finansējumu, RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā ir uzbūvēta Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes ēka un auditoriju māja «Domus Auditorialis», kā arī atjaunotas Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes ēkas.

RTU un EPAB vadība vienojās, ka EPAB finansējumam ir liela nozīme kvalitatīvas augstākās izglītības un zinātnes nodrošināšanā un attīstībā, jo, ņemot vērā aizdevuma izdevīgos nosacījumus, augstākās izglītības iestādes var veikt nozīmīgus ieguldījumus savā attīstībā.

RTU līgumu ar EPAB parakstīja 2018. gada decembrī un bankas finansējumu izmantoja RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņas attīstības otrās kārtas līdzfinansēšanai.

EPAB dibināta 1956. gadā un nodrošina aizdevumus un garantijas 41 bankas dalībvalstij. Latvija par EPAB dalībvalsti kļuva 1998. gadā.

EPAB investē izglītības un sociālajos projektos, lai veicinātu sociālo iekļaušanos un uzlabotu dzīves apstākļus iedzīvotājiem Eiropā. Banka pievērš pastiprinātu uzmanību projektu kvalitātei un to sociālajai ietekmei, kā arī nodrošina tehnisko palīdzību un veic projektu uzraudzību visā projekta ieviešanas cikla laikā.

Eiropas Padomes Attīstības bankas viceprezidents tiekas ar RTU vadību

RTU Sabiedrisko attiecību departaments