Eiropas Padomes Attīstības bankas prezidents iepazīstas ar RTU studentu pilsētiņas infrastruktūras projektiem

22. septembris, 2021
.
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Otrdien, 21. septembrī, vizītē Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ieradās Eiropas Padomes Attīstības bankas (The Council of Europe Development Bank – CEB) prezidents Rolfs Venzels (Rolf Wenzel) ar vadības grupas pārstāvjiem, lai iepazītos ar RTU infrastruktūras projektiem, kas realizēti, izmantojot CEB finansējumu. 

CEB vadība RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā tikās ar RTU rektoru Leonīdu Ribicki, prorektoriem, kā arī citiem vadības pārstāvjiem, lai apspriestu gan jau paveikto, gan arī iepazītos ar jaunajām RTU attīstības iecerēm.  CEB augstu novērtēja RTU paveikto universitātes attīstībā kopumā un arī CEB finansēto projektu izpildē, kā arī ir atvērta sadarbībai nākotnes attīstības projektu finansēšanā. Savukārt RTU augstu novērtēja CEB kā uzticamu ilggadēju partneri, kas ne tikai nodrošina RTU izdevīgus un piemērotus finanšu risinājumus, bet arī dalās kompetencē un pieredzē.

CEB delegācija apskatīja RTU ēkas, kuru būvniecībā vai renovācijā izmantots CEB finansējums. Tās ir Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultāte, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte un auditoriju māja «Domus Auditorialis». Ar CEB atbalstu patlaban norisinās arī Būvniecības inženierzinātņu fakultātes renovācija. 

CEB delegācijai tika piedāvāts arī ieskats RTU zinātniskajā darbībā un inovācijās. Viesi apskatījās RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes liela kustību diapazona robotizēto simulatoru, kā arī iepazinās, kādas iespējas studentiem un zinātniekiem piedāvā RTU Dizaina fabrika. 

CEB viesošanās RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā bija daļa no CEB vadības oficiālās vizītes programmas. CEB Latvijā uzturējās 20. un 21. septembrī, tiekoties ar vairāku ministriju, kā arī universitāšu vadību.  

RTU līgumu ar CEB parakstīja 2018. gada decembrī un CEB finansējumu izmanto RTU Ķīpsalas studentu pilsētiņas attīstības otrās kārtas līdzfinansēšanai.   

CEB dibināta 1956. gadā, un tā nodrošina aizdevumus un garantijas 41 bankas dalībvalstij. Latvija par CEB dalībvalsti kļuva 1998. gadā.

CEB investē izglītības un sociālajos projektos, lai veicinātu sociālo iekļaušanos un uzlabotu dzīves apstākļus iedzīvotājiem Eiropā. Banka pievērš pastiprinātu uzmanību projektu kvalitātei un to sociālajai ietekmei, kā arī nodrošina tehnisko palīdzību un veic projektu uzraudzību visā projekta ieviešanas cikla laikā.

Eiropas Padomes Attīstības bankas prezidents iepazīsies ar RTU studentu pilsētiņas infrastruktūras projektiem

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. septembris, 2021 plkst. 10:47

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi