EK viceprezidents Valdis Dombrovskis saņem RTU Goda biedra diplomu

6. oktobris, 2017
.
.

Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētāja vietniekam un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) absolventam Valdim Dombrovskim piektdien, 6. oktobrī, RTU Svinīgajā senātā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis pasniedza Goda biedra diplomu. Pēc tam V. Dombrovskis RTU mācībspēkiem un studentiem lasīja lekciju «Eiropas Ekonomiskās un monetārās savienības stiprināšana». Pēc lekcijas viņš apmeklēja RTU Dizaina fabriku un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes laboratorijas.

Fotogalerija

«Šis ir ļoti svinīgs un īpašs brīdis mūsu 155 gadu jubilejā, kuru svinēsim 14. oktobrī,» sveicot V. Dombrovski sacīja L. Ribickis. V. Dombrovskis, kura  pārziņā EK ir eiro un sociālais dialogs, finanšu stabilitāte, finanšu pakalpojumi un kapitāla tirgu savienība, RTU Goda biedra diplomu saņēma par atbalstu RTU studiju programmu pilnveidošanā, studiju virziena «Iekšējā drošība un civilā aizsardzība» attīstībā atbilstoši Eiropas Savienības (ES) uzstādījumiem

«Man ir liels prieks un pagodinājums atkal būt manā Alma Mater,» saņemot Goda biedra diplomu, sacīja V. Dombrovskis, pasakoties RTU vadībai un mācībspēkiem, kuri «iegulda lielu darbu nākotnes veidošanā un tautsaimniecības stiprināšanā». EK viceprezidents akcentēja, ka RTU ir viens no valsts ekonomikas un konkurētspējas balstiem un RTU dotajām zināšanām ir augsta praktiskā pielietojamība un liels pieprasījums darba tirgū.

«Valda Dombrovska sadarbība ar fakultāti nav beigusies ar diploma saņemšanu — viņš ir kopā ar mums gan svētku reizēs, gan turpina sniegt lielu atbalstu mūsu fakultātei, īpaši virzienam, kas saistīts ar muitas un nodokļu speciālistu sagatavošanu,» sacīja IEVF Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta direktors Aivars Vilnis Krastiņš, akcentējot, ka V. Dombrovska redzējums un izpratne par darbaspēka dinamiku, migrāciju un drošības aspektiem ir liels atspaids IEVF starptautiski konkurētspējīgu studiju veidošanā, savukārt V. Dombrovska panākumi apliecina — RTU tiek sagatavoti augstas klases speciālisti.

V. Dombrovskis RTU IEVF absolvējis 1995. gadā, iegūstot bakalaura grādu, savukārt 2007. gadā ieguvis maģistra grādu. Viņš fiziku studējis arī Latvijas Universitātē un ar pētniecību nodarbojies Vācijā un ASV, tomēr V. Dombrovska praktiskā darbība ir bijusi saistīta ar RTU iegūto specialitāti. V. Dombrovskis strādājis gan Latvijas Bankā, gan bijis finanšu ministrs, gan trīs reizes — Latvijas valdības vadītājs, līdz 2014. gadā kļuva par EK viceprezidentu.

Par RTU Goda biedru ievēlē Latvijas un citu valstu zinātnes, izglītības, kultūras, sabiedriskos, tautsaimniecības un administratīvos darbiniekus, kuri sekmējuši universitātes būtisku attīstību. Atjaunotās Latvijas valsts laikā RTU Goda biedra statuss ir piešķirts tikai sešiem cilvēkiem — akadēmiķim Jānim Stradiņam, Cīrihes Federālās tehniskās augstskolas profesoram Konradam Ostervalderam, Ņujorkas štata universitātes Buffalo State viceprezidentam Voldemāram A. Innusam, Latvijas bijušajam Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas Padomes priekšsēdētājam Vilnim Rantiņam un tagad – Valdim Dombrovskim.

Prezentācija

Pilns vieslekcijas ieraksts

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

6. oktobris, 2017 plkst. 17:38

Līdzīgi raksti

Ziņas