Dod startu «Demola Latvia» 2021. gada pavasara sezonai

17. februāris, 2021
.
.
.
«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Studentiem tā dod iespēju strādāt starpdisciplinārās un starptautiskās komandās biznesa vidē, četru mēnešu laikā pētot un radot risinājumu konceptus uzņēmumu un individuālu komersantu definētām problēmsituācijām. Foto no RTU arhīva

Trešdien, 17. februārī, plkst. 15.00 tiešsaistē tiks atklāta inovācijas platformas «Demola Latvia» pavasara sezonā, uzņēmumu un organizāciju izaicinājumus risinās 65 studenti no dažādām Latvijas augstskolām.

Pavasara sezonai 13 izaicinājumus iesnieguši 12 uzņēmumi un organizācijas – «Valsts nekustamie īpašumi», «Luminor», «Rīgas satiksme», «Httpool», «Elva Baltic», «RIDE», «Just3dparts», «Andžeja Grauda bungu skola», «Vanna vannā», «Silvanols», «Saules Veselības Centrs» un biedrība «Pasaule Visiem». «Rīgas satiksme» iesniegusi divus izaicinājumus.

Arī studentiem ir liela interese par iespēju risināt dažādu uzņēmumu attīstībai būtiskus izaicinājumus. Pieteikumus dalībai programmā iesniedza gandrīz 180 studenti no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes (LU), Rīgas Biznesa skolas, Ekonomikas un kultūras augstskolas, Rīgas Ekonomikas augstskolas, Banku augstskolas, Latvijas Mākslas akadēmijas, Ventspils Augstskolas un citām augstākās izglītības iestādēm. 

«Demola Latvia» ir sadarbības platforma studentiem, uzņēmumiem un universitātēm. Studentiem tā dod iespēju strādāt starpdisciplinārās komandās biznesa vidē, četru mēnešu laikā pētot un radot risinājumu konceptus uzņēmumu un individuālu komersantu definētām problēmsituācijām. Programmu īsteno RTU sadarbībā ar LU, bet tajā var piedalīties visu Latvijas augstskolu studenti. 

Piedaloties programmā, studenti var pretendēt uz 200-228 eiro lielu ikmēneša stipendiju. Ideju izpētei un īstenošanai komandām pieejams arī līdz 2500 eiro liels atbalsts. Savukārt uzņēmumiem tā ir iespēja bez augsta finansiāla riska, izmantojot atvērtās inovācijas modeli un dizaina domāšanas principus, ienest kompānijā jaunas kompetences un idejas, izveidot kontaktus ar motivētiem, talantīgiem studentiem, kā arī iegūt inovatīvu un dzīvē ieviešamu risinājumu. Proti, uzņēmumi var licencēt risinājumus, lai tos turpinātu attīstīt un ieviest. No 2020. gada rudens sezonā izstrādātajiem risinājumiem ir licencēti pieci. Divas licences iegādājās ««Ventspils nafta» termināls», vienu – «Balticovo», «Fertilizer» un «Maxima». 

«Demola Latvia» ir daļa no ERAF līdzfinansēta projekta «Inovāciju granti studentiem» (Nr.1.1.1.3/18/A/001 «RTU inovāciju granti studentiem» un Nr.1.1.1.3/18/A/007 «LU inovāciju granti studentiem»). Lai attīstītu studentos inovatīvo domāšanu, jaunrades prasmes un uzņēmējspējas, RTU kopš 2019. gada īsteno projektu «Inovāciju granti studentiem». Visa līmeņa studentiem tiek piedāvāts iesaistīties dažādās aktivitātēs un pilnveidot uzņēmējspējas, sadarboties ar industriju, attīstīt agrīnas zinātņietilpīgas biznesa idejas, saņemt stipendiju un atbalsta grantu. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

17. februāris, 2021 plkst. 9:51

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi