Dizaina tehnoloģiju institūta studentu darbi novērtēti Bauhaus simtgadei veltītā konkursā

13. februāris, 2019
.
.
.
Konkursa finālisti. Foto: Andrejs Nikiforovs

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» 3. kursa studentu darbi novērtēti uzņēmuma «Modernists» rīkotajā konkursā, kurš bija veltīts Bauhaus simtgadei. Par konkursa uzvarētāju atzīta Paula Kristiāna Kalniņa, kura izveidoja apaļas konstrukcijas sienas plauktu, otra labākā darba – apaļa kafijas galdiņa – autore ir Alise Sietniece, bet par trešo labāko atzīts Svena Martuļeva izveidotais galdiņš. 

Balvā Paula saņems Berlīnes zīmola «New tendency» galdiņu «Meta», kurš ir izcils paraugs, kā produktā iedzīvināt Bauhaus būtību – formu, simboliku un krāsu. Visu trīs konkursa finālistu darbi aplūkojami uzņēmuma «Modernists» telpās Kr. Barona ielā 31.

Konkurss, kurš bija studiju procesa sastāvdaļa, norisinājās trijās kārtās – sākumā notika skiču apspriešana, tad studenti prezentēja savu iecerēto darbu vizualizācijas un maketus konkursa rīkotājiem. 3. kārtai konkursa žūrija izvirzīja trīs finālistus – Alisi, Paulu un Svenu, kuri izstrādāja savu darbu prototipus reālajos izmēros.

Prototipu realizēšana bija lielisks izaicinājums – īsā laikā rast piemērotākos materiālus, tehnoloģiskos risinājumus savas ieceres īstenošanai un tikt galā ar visām iespējamām problēmām, kad kaut kas neizdodas kā plānots, nebūt nav viegli. Visi trīs nolēma prototipus izgatavot paši, izmantojot DTI kokapstrādes darbnīcas iespējas. Realizēšanā lielu atbalstu sniedza darbnīcas vadītājs Artūrs Ķīsis un kursabiedrs Edvarts Blumbeks. Procesu pārraudzīja un atbalstu visa procesa gaitā sniedza DTI zinātniskā asistente Baiba Lukaševiča. Konkurss tika izsludināts pagājušā gada rudenī, bet noslēdzās šī gada sākumā. 

Kad darbi tika izgatavoti, ZUZEUM telpās notika fotosesija. Konkursantus un viņu darbus iemūžināja Andrejs Nikiforovs («Deko») un Paula Kristiāna Kalniņa.

Konkursa sadarbības partneris bija žurnās «Deko» un žurnāla februāra numurā var iepazīties ar publiklāciju par konkursu. 

Dizaina tehnoloģiju institūta studentu darbi novērtēti Bauhaus simtgadei veltītā konkursā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

13. februāris, 2019 plkst. 12:29

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi