«Deep Tech Atelier» RTU prezentē Latvijas vērienīgāko fotonikas projektu un demonstrē 3D reversās inženierijas metodi

24. aprīlis, 2023

Konferencē «Deep Tech Atelier 2023», kuras šī gada vadošā tēma bija kosmosa un fotonikas nozaru tehnoloģijas, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovāciju centrs savā stendā iepazīstināja klātesošos ar vienu no vērienīgākajiem fotonikas projektiem Latvijā, demonstrēja 3D tehnoloģiju sniegtās iespējas, kā arī stāstīja par iespējām, kādas piedāvā RTU ZIC paspārnē esošās Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta zināšanu un inovāciju kopienas.

Valsts pētījumu programmas projektā «Viedo materiālu, fotonikas, tehnoloģiju un inženierijas ekosistēma» (Nr. VPP-EM-FOTONIKA-2022/1-0001) zinātnieki apvieno kompetences, lai radītu industrijai nepieciešamas fotonikas, viedo materiālu un robotikas inovācijas, kuras plānots attīstīt par komercializējamiem materiāliem. Sadarbojoties projekta partneriem, tiks attīstītas uz optiskās šķiedras bāzes veidotas tehnoloģijas plašam pielietojumam piesārņojuma, saslimšanu, konstrukciju noturības monitorēšanā, apvienojot kompetences fizikā, mikrotehnoloģijās, bioloģijā un medicīnā, – orgānu modeļu tehnoloģijas zāļu vielu testēšanai. «Deep Tech Atelier 2023»  laikā interesentiem bija iespēja satikties ar projekta īstenotājiem – Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūta pārstāvjiem, kā arī citiem projekta partneriem un projektā iesaistītajiem zinātniekiem. Pētījumu finansē Latvijas Zinātnes padome.

Savukārt RTU Zinātnes un inovāciju centra Inovatīvu produktu izstrādes nodaļas pārstāvji interesentiem stāstīja, kā no idejas nonākt līdz produktam, kā arī – kādi soļi tiek veikti un kas katrā posmā ir jāņem vērā, lai radītu veiksmīgu funkcionējošu produktu. Speciālisti un projektu vadītāji dalījās ar praktiskiem pieredzes stāstiem, liekot uzsvaru uz prototipēšanu. Uz vietas tika demonstrēta viena no reversās inženierijas metodēm, proti, 3D skenēšana, tādējādi dodot iespēju stenda apmeklētājiem radīt  savu digitālo dvīni.

Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīties arī ar trijām RTU Zinātnes un inovāciju centra paspārnē esošajām Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) zināšanu un inovāciju kopienām, proti, «EIT Food Hub Latvia», «EIT Urban Mobility RIS Hub Latvia» un «EIT RawMaterials Baltic Hub».

«Deep Tech Atelier 2023»  notika 20. un 21. aprīlī.

RTU Zinātnes un inovāciju centrs piedalās «Deep Tech Atelier 2023»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

24. aprīlis, 2023 plkst. 9:32