Daegu Gyeongbuk Institute of Science and Technology piedāvā apmaiņas studiju iespējas un sadarbību vairākās studiju jomās

20. novembris, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns, Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta projektu vadītāja Anna Sedova 5. novembrī apmeklēja Daegu Gyeongbuk Institute of Science and Technology (DGIST - Tegu, Korejā), kur tikās ar ārējo un starptautisko attiecību vadītāju Sung Bae Lee un Vadības un inovāciju programmas profesoru Ogan Gurel.

Ar DGIST pārstāvjiem RTU tikās pirmo reizi. Iepriekš šīs universitātes pārstāvji bija viesojušies Latvijas vēstniecībā Korejā un izteikuši vēlmi sadarboties tieši ar RTU. DGIST galvenokārt interesē sadarbības iespējas robotikā, mehatronikā, medicīnas inženierijā un materiālzinātnē. Korejas universitātes pārstāvi pauda ieinteresētību RTU studentiem nodrošināt apmaiņas studiju iespējas. Ņemot vērā mūsu studentu lielo aizņemtību, DGIST gatavi piedāvāt īpaši izveidotus moduļu kursus, kuru ilgums varētu būt, piemēram, divas nedēļas.

RTU pārstāvju novērojumi liecina, ka Korejas valsts rūpējas par augstāko izglītību. Gan DGIST, gan citas Korejas universitātes var lepoties ar valsts subsidētiem jauniem laboratoriju korpusiem, lielām studentu pilsētām, kurām ir nodrošinātas paplašināšanās iespējas. Internacionalizācija ir viens no DGIST mērķiem – šī universitāte mēģina piesaistīt studentus no pēc iespējas dažādākām un vairāk valstīm, un tai ir ļoti lieli un ambiciozi plāni ārvalstu studentu piesaistē. Ar mērķi sniegt atbalstu starptautiskajiem studentiem, DGIST izveidots īpaši citu valstu studentiem paredzēts servisa centrs.

DGIST dibināta 2004. gadā un tajā studē nepilni 2000 studentu.

Lai noslēgtu sadarbības līgumus, pārrunātu līdzšinējās sadarbības sekmes, kā arī iezīmētu jaunas iespējas, no 5. līdz 9. novembrim RTU delegācija apmeklēja piecas universitātes – Kyungpook National University (Tegu, Korejā), Daegu Gyeongbuk Institute of Science and Technology (Tegu, Korejā), National Taiwan University of Science and Technology (Taipejā, Taivānā), WuFeng University (Dzjaji, Taivānā), kā arī Hang Seng University of Hong Kong (Honkongā Ķīnā). Vizītes ievadā RTU pārstāvji tikās ar Latvijas vēstnieku Korejā Pēteri Vaivaru un pārrunāja RTU sadarbības iespējas ar Korejas universitātēm un citām zinātniskajām institūcijām. Vēstnieks augsti novērtēja RTU sadarbību ar Korejas augstskolām, par ko liecina pieaugošais studentu skaits no šīs valsts. Pēteris Vaivars arī izrādīja interesi atbalstīt RTU centienus sadarbības paplašināšanā ar Korejas universitātēm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

20. novembris, 2018 plkst. 9:47