«CodeX» hakatonā RTU aicinās dalībniekus attīstīt idejas, kas balstītas Rīgas digitālajā dvīnī

2. jūnijs

Hakatonā «CodeX», kas notiks no 17. līdz 19.jūnijam Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), programmētāji no visas Eiropas būvēs aizraujošus risinājumus – no paplašinātās realitātes izglītībā līdz 2B2 programmatūrām.

Hakatonā komandām būs 48 stundas, lai izstrādātu risinājumus vienam no izaicinājumiem pēc savas izvēlas. Izaicinājumus piedāvā gan IT uzņēmumi un strauji augoši Latvijas jaunuzņēmumi, gan Rīgas pilsēta un RTU. To vidū ir gan kriptovalūtu risinājumi, gan 3D tehnoloģijas, gan automatizācijas izaicinājumi. Dalībniekiem būs pieeja mentoriem, unikāliem datiem un jaunākajām tehnoloģijām. Hakatona labākā risinājuma autori saņems naudas balvu 5000 eiro apmērā no galvenā atbalstītāja «Ubiquiti», kā arī citas balvas no izaicinājumu sniedzējiem.

RTU, kur norisinās pats hakatons, dalībniekiem piedāvās 3D datu modeli – pilsētas digitālo dvīni, kurā tostarp attēlota arī pati hakatona norises vieta. Dalībnieki varēs izmantot šo datu kopu lai veidotu idejas uz digitālā dvīņa bāzes.

«Gravity Team», viens no veiksmīgākajiem kriptovalūtu jomas jaunuzņēmumiem Baltijā, izaicina dalībnieku komandas izmēģināt savus spēkus sava kriptovalūtu bota izveidē un labākajam komandas risinājumam piešķirs 1 ETH (aptuveni 1800 eiro). Savukārt «Atea», vadošais IT infrastruktūras piegādātājs Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs, meklē radošu rīku, lai uzlabotu sanāksmju pārraudzību lielajos uzņēmumos, kad lielākā daļa komandas strādā attālināti, izmantojot automatizētu AI vadītu sanāksmju produktivitātes risinājumu.

«Emergn», starptautisks IT uzņēmums, izaicina dalībnieku komandas izstrādāt jaunus veidus, kā uzlabot apdrošināšanas klientu pieredzi apdrošināšanas jomā, izmantojot īpaši pielāgotus un mūsdienīgus risinājumus. Tikmēr «Latvijas Pasts» aicina hakatona komandas piedāvāt idejas un risinājumus, kas uzlabotu pasta pakalpojumu procesus iedzīvotājiem. Tas ir atvērts autonomiem, robotikas, IoT un citiem viediem risinājumiem vai idejām, kas uzlabos pasta pakalpojumus ikvienam. Labākais risinājums saņems 2000 eiro.

Rīgas pilsētas izaicinājuma dalībniekiem būs jārada programmatūras prototips «Lightspace» AR ierīču izmantošanai izglītības procesā Rīgas skolās, sevišķu uzmanību pievēršot iespējām risinājumu ieviest eksakto un sociālo zinātņu apguvē. Labākā komanda saņems naudas balvu 2000 eiro apmērā no pašvaldības.

Dalībniekus, kuri vēl ir iesācēji programmēšanas lauciņā un vēlas apgūt pirmo pieredzi radošu risinājumu izstrādē, hakatons aicina piedalīties «low-code» izaicinājumā. Izaicinājumu iesācējiem sagatavojuši kopienas partneri «Riga TechGirls», Latvijas spēcīgākā tehnoloģiju prasmju veicināšanas NVO. Izaicinājumā dalībniekiem būs jāizstrādā hakatona komunikācijas platformas «Discord bots». Izaicinājums dos lielisku iespēju piedalīties tiem, kuri tikko sākuši savus pirmos soļus IT jomā vai ir ieinteresēti izmēģināt kaut ko jaunu radošā vidē. Izstrādes procesu papildinās «Riga TechGirls» vadītas darbnīcas, kā arī mentoru atbalsts.
Hakatons uzņems vairāk nekā 200 programmētājus klātienē RTU, kā arī vairāk kā simts papildus dalībnieku virtuālajā vidē. Joprojām ir atvērta pieteikšanās dalībai.

Dalība «CodeX» ir bez maksas visiem dalībniekiem, tiks nodrošināta ēdināšana un izmitināšana.

Hakatona organizatoru komanda aicina pieteikties dalībniekus ne tikai no Latvijas, bet arī no visas Eiropas – hakatons vienlaicīgi notiks gan virtuāli, gan klātienē Rīgā, Latvijā. Pasākums norisināsies angļu valodā.

Starptautiskā hakatona «CodeX» mērķis ir padarīt Rīgu par aizraujošu galamērķi jauniem talantiem un veidot tehnoloģiju kopienu, kuras centrā ir sadarbība un koprade. «CodeX» būs atvērts auditorijai ar visdažādākajām prasmēm un tas nodrošinās unikālu iespēju strādāt un sadarboties ar simtiem izstrādātāju. Hakatona laikā dalībnieki varēs piekļūt arī mentorēšanas sesijām, darbnīcām un dažādiem neformāliem pasākumiem.

«CodeX» organizē inovāciju vadības uzņēmums «Helve» sadarbībā ar galvenajiem atbalstītājiem «Ubiquiti» un «Gravity Team», kā arī norises vietas atbalstītāju RTU.

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments