RTU īstenotā «Climate-KIC Accelerator Latvia» finālā triumfē neviltojama preču marķējuma risinājums «InLable»

4. decembris, 2018
Foto: Andra Marta Babre

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas īstenotās zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmas «Climate-KIC Accelerator Latvia» otrā uzsaukuma finālā triumfē jaunuzņēmums «InLable»; līdz 13. janvārim iespējams pieteikties dalībai nākamajā akceleratora uzsaukumā un iegūt iespēju prezentēt savu biznesa ideju ES un finansējumu līdz pat 25 tūkst. eiro.

Fotogalerija.

«Climate-KIC Accelerator Latvia» otrā uzsaukuma finālā septiņas komandas prezentēja savus uzņēmumus investoriem un interesentiem starptautiskajā tehnoloģiju un dzīvesstila festivālā «Digital Freedom Festival». Par uzvarētāju atzītais «InLable» izstrādājis risinājumu, kas nodrošina zīmolu īpašniekus un ražotājus ar neviltojamu preču marķējumu, to vienkāršu izsekošanu un uzticamu autentifikāciju. To var izmantot gan efektīvākai iekšējo ražošanas procesu, gan piegādes ķēžu kontrolei.

«Pateicoties «Climate-KIC Accelerator Latvia» «InLable» varēja izstrādāt pirmo laboratorijas prototipu marķējuma nolasīšanas sistēmai (iekļaujot marķējuma dizaina paraugus) un to veiksmīgi prezentēt potenciālajiem klientiem no industrijas. Rezultātā esam ieguvuši interesi par tehnoloģiju no trim lieliem Vācijas mašīnbūves industrijas ražotājiem un šobrīd tiek apspriests kopēja projekta plāns ar katru no tiem. Projektu realizāciju plānots sākt jau 2019. gada janvārī. Mūsu tālākie mērķi ir veiksmīga iesākto projektu realizācija, industriālā prototipa izveide un šī tirgus segmenta iekarošana Vācijā,» norāda «InLable» vadītājs Raivis Ņikitins.

Iepriekšējā «Climate-KIC Accelerator Latvia» uzsaukumā tika uzņemti astoņi uzņēmumi, kuru izstrādātie risinājumi palīdz monitorēt meža ugunsgrēkus, izmantot datus un mākslīgo intelektu lauksaimniecībā, optimizēt saules enerģijas ieguves tehnoloģijas utt. Piecos mēnešos komandas biznesa attīstībai piesaistījušas ap 400 tūkst. eiro.

Līdz 2019. gada 13. janvārim RTU Dizaina fabrika aicina zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, kas jau ir identificējuši savu biznesa modeli un sasnieguši pirmo klientu, pieteikties nākamajam «Climate-KIC Accelerator Latvia» uzsaukumam, lai saņemtu individuālo mentoringu, ekspertu vadītas apmācības, piekļuvi «Climate-KIC Accelerator» partneru tīklam, iespēju prezentēt savu jaunuzņēmuma ideju ES un finansējumu līdz pat 25 tūkst. eiro. Vairāk informācijas par programmu.

«Climate-KIC Accelerator Latvia» ir viena no Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta un klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» iniciatīvām. Tās mērķis ir atbalstīt iniciatīvas klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanai un tīro tehnoloģiju komercializāciju. RTU kopš 2016. gada ir «Climate-KIC» partneris.

RTU Dizaina fabrikā atrodas Baltijā vislabāk aprīkotā prototipēšanas darbnīca, kvalificētu ekspertu komanda un zinātniskais atbalsts uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus un meklētu jaunas darba pieejas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. decembris, 2018 plkst. 10:49