«Climate-KIC Accelerator Latvia» atver jaunās programmas uzsaukumu zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem

26. februāris, 2018

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrika līdz 3. aprīlim aicina agrīnās stadijas zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, kas ir ne vecāki par trim gadiem, pieteikties vienīgajai Eiropas Savienības (ES) straujas biznesa izaugsmes un uzņēmuma vērtības kāpināšanas programmai «Climate-KIC Accelerator».

«Climate-KIC Accelerator» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģijas institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate KIC» iniciatīvām. Tās mērķis ir atbalstīt iniciatīvas klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanai un «tīro» tehnoloģiju komercializāciju.

Pieteikties dalībai «Climate-KIC Accelerator» iespējams mājaslapā. Programma ilgst no jūnija līdz novembrim, akceleratora dalībuzņēmumi saņems individuālo mentoringu, ekspertu vadītās apmācības, piekļuvi «Climate-KIC Accelerator» partneru tīklam, iespēju prezentēt savu jaunuzņēmuma ideju ES un iegūt līdzfinansējumu izaugsmei. Šis atbalsts ļauj jaunuzņēmumiem pārbaudīt izvēlēto biznesa modeli un virzīt to pretim komerciālai veiksmei, informē EIT.

Pērn programmā tika uzņemti desmit Latvijas uzņēmumi – SIA «Droneplan», SIA «CADworks», SIA «Snowision», SIA «Earth Pumps», SIA «Adia Nanotech», SIA «eHarv», SIA «Alternative Plants», SIA «Nivetap», SIA «Adaplab Oil&Gas» un SIA «AirBoard». To darbības nozares ir dažādas, tajā skaitā, kosmētikas aktīvo vielu izstrāde, izmantojot augu cilmes šūnu kultūras, enerģijas ieguvei paredzētu tehnoloģiju attīstība, inovatīvas lidaparātu tehnoloģijas. «Četru inkubācijas mēnešu laikā seši no desmit uzņēmumiem prototipu palaida tirgū testēšanai vai pārdošanai,» stāsta projekta vadītāja Liene Rubina.

Visā Eiropā katru gadu «Climate-KIC Accelerator» programma atbalsta vairāk nekā 150 agrīnās stadijas uzņēmumus. «Climate-KIC» kopienas novatoru sniegums tiek augstu novērtēts, piemēram, žurnāls «Forbes» prestižajā sarakstā «30 Under 30 Europe» šogad iekļāvis sešus.

RTU ir pilntiesīgs «Climate KIC» biedrs. Šobrīd paralēli «Climate-KIC Accelerator» tiek īstenota arī «Climate-KIC» pirmsinkubatora programma «Greenhouse», izsludināta pieteikšanās Eiropā lielākajā tīro tehnoloģiju biznesa ideju konkursā «ClimateLaunchpad» un vadošajā dažādu nozaru profesionāļu mobilitātes programmā «Pioneers into Practice 2018». Šovasar RTU uzņems arī lielākās vasaras skolas klimata inovāciju un uzņēmējdarbības jomā «Journey» dalībniekus.

26. februāris, 2018 plkst. 10:25