«Climate-KIC Accelerator» Demo dienā iepazīstinās ar inovatīviem zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem

4. novembris, 2020
Foto: pixabay.com

Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «Climate-KIC» Latvijas kontaktpunkts 5. novembrī rīko straujas biznesa izaugsmes un uzņēmuma vērtības kāpināšanas programmas «Climate-KIC Accelerator» Demo dienu, lai iepazīstinātu ar sešiem zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumiem

Demo diena notiks tiešsaistē platformā «Zoom» plkst. 15.00.

Potenciālajiem investoriem, sadarbības partneriem un interesentiem būs iespēja iepazīties ar SIA «Empyrio», SIA «Sunfoll», SIA «Hyrevision», SIA «BeeSage», SIA «PurOceans Technology», kas šogad izmantojušas «Climate-KIC Accelerator» atbalstu attīstībai, kā arī SIA «WeedBot».

«Sunfoll» attīsta tehnoloģiju, kas ļauj saules gaismu izplatīt telpās, kas no logiem ir tālāk, bet «Hyrevision» - augstas izšķirtspējas optiskās sistēmas ostas, kuģu un citām transporta kontroles sistēmām, kas ir efektīvas arī slikta redzamības apstākļos, piemēram, miglā, dūmos utt. Savukārt «BeeSage» radījis viedo bišu stropu uzraudzības sistēmu, kas palīdz biškopjiem rūpēties par saimēm, ietaupot laiku un samazinot bišu mirstību. «PurOceans Technology» metode un aprīkojums ļauj efektīvi atklāt un savākt dziļi ūdenī esošu naftas, mikroplastmasas un ķīmisko piesārņojumu. Jau otro gadu dalību akcelerācijas programmā turpina SIA «Empyrio», kas izstrādā organisko atkritumu dedzināšanas iekārtas mazām un vidējām ūdens attīrīšanas stacijām. Savukārt «WeedBot», kas veido augstas precizitātes ravēšanas sistēmas, «Climate-KIC Accelerator» atbalstu līdz šim nav izmantojis.

«Climate-KIC Accelerator» mērķis ir atbalstīt iniciatīvas klimata pārmaiņu ietekmes mazināšanai un «tīro» tehnoloģiju komercializāciju. Programmas dalībnieki saņem individuālo mentoringu, ekspertu vadītās apmācības, piekļuvi «Climate-KIC Accelerator» partneru tīklam, iespēju prezentēt savu jaunuzņēmuma ideju ES un iegūt līdzfinansējumu izaugsmei, kā arī atbalstu līdz 10 tūkst. eiro.

Programmu Latvijā īsteno RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia». RTU ir «EIT Climate-KIC  partneris kopš 2016. gada, nodrošinot iespēju Latvijas studentiem, zinātniekiem, jaunuzņēmumiem un dažādu jomu profesionāļiem attīstīt uzņēmējdarbības prasmes, vienlaikus radot risinājumus klimata izmaiņu samazināšanai. Papildu informācija par «EIT Climate-KIC HUB Latvia».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. novembris, 2020 plkst. 18:26