Cīņu par ceļojumu uz Šveici biomateriālu erudīcijas konkursā turpina 17 komandas

9. janvāris
.
.
Baltijas Biomateriālu ekselences centra erudīcijas konkursa skolēniem «BIO-GO-Higher» otrajā kārtā komandām bija jārisina ar ķīmiju saistīti uzdevumi. Foto: Elīna Karaseva, RTU

Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursa skolēniem «BIO-GO-Higher» otrajā kārta atbildes sniegušas 17 komandas, līderos izvirzoties komandām no Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas.

Konkursa otrajā kārtā komandām bija jārisina ar ķīmiju saistīti uzdevumi, kurus gatavoja un vērtēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Farmācijas fakultātes speciālisti. Otrās kārtas norisi atbalstīja «Olainfarm» un «Benu aptieka». 

Konkursā dalību turpina komandas no Jelgavas, Rīgas, Siguldas, Jūrmalas, Cēsīm, Daugavpils, Ogres, Skrīveriem un Bauskas. Konkursu sāka 20 komandas. Vairāk informācijas par konkursa rezultātiem.

9. janvārī sākas «BIO-GO-Higher» trešā kārta, kas veltīta bioloģijai. Trešās kārtas uzdevumus veido un vērtēs Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija, bet atbalsta «Adrona», «Animalab» un «BioAvots». Kārta ilgs līdz 13. februārim.

Noslēdzošā kārta sāksies 27. februāra un ilgs līdz 17. aprīlim, skolēniem risinot RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra izstrādātus uzdevumus medicīnā.

Plānots, ka konkursa noslēgums un apbalvošana notiks maijā RTU. Komanda, kas, izpildot visu kārtu uzdevumus, būs saņēmusi lielāko punktu skaitu, balvā iegūs ceļojumu uz Šveici un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri, vienu no pasaulē vadošajiem biomateriālu pētniecības centriem – AO Pētniecības institūtu Davosā. Institūtā skolēniem un viņu mentoram būs iespēja iesaistīties biomateriālu pētniecības procesā. 

BBCE ikgadējo konkursu rīko jau trešo reizi, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Konkursā piedalās 10. un 11. klases skolēni. Iepriekš tajā uzvaras laurus plūca RTU Inženierzinātņu vidusskolas un Siguldas Valsts ģimnāzijas komandas

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

9. janvāris plkst. 15:53

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi