Cīnoties ar klimata pārmaiņām, liela loma ir zināšanu pārnesei un pozitīvam piemēram

27. marts, 2019
.
.
.
Foto: pixabay.com

Viens risinājums neglābs pasauli. Cīņai ar klimata pārmaiņām un to sekām svarīgas ir katras tehnoloģisku procesu pārmaiņas, zināšanas, pat sīkas nianses, – tā Latvijas Radio 1 raidījumā «Zināmais nezināmajā» trešdien, 27. martā, saka Liene Briede, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia» vadītāja. 

RTU Dizaina fabrikas «EIT Climate-KIC HUB Latvia» īsteno Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) klimata zināšanu un inovācijas kopienas «Climate-KIC» uzņēmējdarbības un izglītības programmas. 28. martā RTU Dizaina fabrikā notiek «EIT Informācijas diena» – konferenci rīko EIT, Izglītības un zinātnes ministrija un RTU Dizaina fabrika. Tajā uzņēmējus, pētniekus un citus interesentus iepazīstina ar aktivitātēm Latvijā un Eiropā, sniedz informāciju par atbalsta rīkiem inovācijām, ko nodrošina EIT inovāciju kopienas. EIT atbalsta jaunas idejas, apvienojot vadošos uzņēmumus, universitātes un pētniecības centrus, lai veidotu pārrobežu partnerības jeb inovāciju kopienas. Šobrīd EIT ir astoņas inovāciju kopienas.

«EIT ir zināšanu kopiena. RTU īsteno dažādas apakšaktivitātes, kas vērstas gan uz inovāciju attīstību, gan izglītību. Tas nozīmē, ka sabiedrība vai tās daļa tiek izglītota, kā mainīt savus ieradumus un kā savā organizācijā mainīt procesus, lai mazinātu ietekmi uz klimatu. Savukārt uzņēmējdarbības un pētniecības atbalsta aktivitātēs tiek līdzfinansēti pētniecības projekti, sniegts atbalsts jaunuzņēmumiem akcelerācijas un pirmsinkubācijas programmās,» skaidro L. Briede. Viņa uzsver, ka klimata pārmaiņu kontekstā zināšanām un to nodošanai ir būtiska loma, jo tas ļauj arī tiem uzņēmumiem, kuru tehnoloģijas nav tieši mērķētas uz klimata pārmaiņām, mainīt savu biznesa modeli, veidu, kā tiek organizēta ražošana vai loģistika, liek tiem domāt par ilgtspēju.

Šobrīd zaļo tehnoloģiju akcelerācijas programmā «EIT Climate-KIC Accelerator Latvia» atbalstu straujai izaugsmei saņem septiņi otrā līmeņa jaunuzņēmumi, iepriekš atbalstīta jau 21 komanda, kas rada videi draudzīgas tehnoloģijas un risinājumus. 

RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna papildina, ka būtiska loma ir arī pozitīvam piemēram: «Tehnoloģijas ir rīks, primārā ir uzvedības maiņa.» Tieši tāpēc RTU pērn sāka īstenot Zaļās Ķīpsalas konceptu, ar piemēru rādot, kā pareizi un ilgtspējīgi lietot resursus, kā rīkoties klimatam draudzīgi. 

Latvijas Radio raidījums «Zināmais nezināmajā» (27.03.2019.)
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

27. marts, 2019 plkst. 17:06

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi