Četri RTU studenti saņems Latvijas Sporta federāciju padomes stipendijas

12. novembris, 2018
Foto: Latvijas Bobsleja un skeletona federācija

Četri Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti — perspektīvi jaunie sportisti — 2018./2019. studiju gadā saņems valsts budžeta finansētās Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) stipendijas. Tās tiek piešķirtas, lai sekmētu studējošo augstas klases sportistu iespējas apvienot studijas ar sportiskās meistarības izaugsmi, kā arī, lai popularizētu studentu, sportu un veicinātu rezervju sagatavošanu Latvijas izlašu komandām.

Bobslejists un RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) students Ralfs Bērziņš saņems 1400 eiro stipendiju, savukārt bobslejists un arī IEVF students Dāvis Kaufmanis — 1200 eiro stipendiju. Abi sportisti šogad ir uzsākuši studijas RTU, konkursā izcīnot iespēju par augstskolas līdzekļiem mācīties īpašajās sportistiem domātajās budžeta vietās.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students šķēpmetējs Patriks Gailums, kuru 2017. gadā Latvijas Vieglatlētikas savienība atzina par U20 grupas labāko vieglatlētu, saņems 800 eiro stipendiju. Arī viņš ir izmantojis īpašo sportistiem domāto piedāvājumu un jau otro gadu studē RTU, mācības veiksmīgi apvienojot ar panākumiem sportā.

Vēl vienu LSFP stipendiju 600 eiro apmērā saņems galda tenisiste un RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studente Viktorija Majorova. Viņa LSFP stipendiju saņēmusi jau arī pagājušajā studiju gadā.

LSFP šogad piešķīrusi kopumā 38 stipendijas. Visvairāk stipendiju ieguvēju —  17 — studē Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijā. Tai seko RTU un Rīgas Stradiņa universitāte, kur katrā studē pa četriem stipendiātiem, Latvijas Universitātē un Latvijas Lauksaimniecības universitātē – pa trim, Daugavpils Universitātē – divi, Vidzemes Augstskolā, Liepājas Universitātē un Latvijas Kultūras akadēmijā, kura ir pirmo reizi pārstāvēta LSFP sporta stipendiātu vidū, – pa vienam. Starp stipendijas ieguvējiem ir arī trīskārtējie olimpisko medaļu ieguvēji kamaniņu sportā Andris un Juris Šici.

LSFP Sporta stipendijas no valsts budžeta līdzekļiem tiek piešķirtas kopš 2007. gada. Stipendija paredzēta stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai. Pieteikties stipendijai tika aicināti visu Latvijas izlašu sportisti, kuri studē akreditētā augstākās izglītības iestādē un startē sporta veidos, kuru starptautiskās federācijas ir starptautisko sporta federāciju ģenerālās asociācijas biedri vai atzītas Starptautiskajā Olimpiskajā komitejā. Stipendiju piešķiršanas kritēriji nenodala budžeta vai maksas, pilna vai nepilna laika studiju programma, tomēr studiju ilgums nedrīkst pārsniegt studiju programmas apguvei paredzēto laika periodu.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

12. novembris, 2018 plkst. 14:05