Cēsīs notiks Koka dienas

23. aprīlis, 2019

Koka dienas Cēsīs, kas notiks no 28. aprīļa līdz 5. maijam, ir koka arhitektūras, amatu, rūpniecības un dizaina pasākums – ikgadējs izglītojošu notikumu kopums, kokapstrādes un restaurācijas darbnīca un zinātniskā konference. Koka dienas tiek rīkotas sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultāti (AF) un AF studenti ir izstrādājuši mobilo koka paviljonu, kurš būs apskatāms pasākuma laikā, un tā pilnveidošana būs viens no uzdevumiem Koka dizaina un arhitektūras darbnīcā Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā 28. aprīlī.

Koka dienas svētdien, 28. aprīlī, atklās četru dienu Koka dizaina un arhitektūras darbnīca Cēsu Tehnoloģiju un dizaina vidusskolā. Darbnīca paredzēta kokapstrādes, dizaina un arhitektūras profesionāļiem, studentiem un entuziastiem, kuri lolo kāda koka dizaina parauga vai produkta ideju. Darbnīcas mērķis ir 10–15 dizaina paraugi, kurus to veidotāji varētu nodot testēšanai pirmajiem lietotājiem Koka dienās.

Ceturtdien, 2. maijā, notiks plaša koka arhitektūras un būvniecības zinātniskā konference Vidzemes koncertzālē «Cēsis» ar Latvijas un ārvalstu ekspertu piedalīšanos. Konferencē ar lekcijām uzstāsies augstskolu mācībspēki no Norvēģijas, Somijas un Zviedrijas, pazīstamu arhitektu biroju pārstāvji no Norvēģijas, Lielbritānijas, Somijas un Austrijas. Lekcijas par tehniskiem risinājumiem koka ēkās sniegs uzņēmumu «Siga» (Šveice) un «Rothoblaas» (Itālija) speciālisti. Konferencē tiks nodrošināta sinhronā tulkošana latviešu un angļu valodā.

Sestdien, 4. maijā, un svētdien, 5. maijā, būs iespēja apmeklēt biedrības «Cēsu mantojums» koka ēku restaurācijas darbnīcu restauratoru Jāņa Tolpežņikova, Ievas Zilbertes un Edgara Raituma vadībā. Interesenti tiks iesaistīti teorētiskā seminārā, praktiskā būvdetaļu atjaunošanā, tradicionālo darbarīku, krāsu un citu materiālu izmantošanā.

Koka dienu aktivitāšu mērķis ir veicināt praktisku un akadēmisku zināšanu pārnesi, kokapstrādes nozares attīstību, demonstrēt mūsdienīgu koka arhitektūru, veicināt augstu amatniecības un tehnoloģisko kvalitāti būvniecībā, palīdzēt jaunajiem arhitektiem, dizaineriem un namdariem praktiski īstenot koka ražojumu idejas. Viena no galvenajām Koka dienu tēmām ir mācīšanās darot.

Papildu informācija

RTU Sabiedrisko attiecību departaments