Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti izaicina sacensties papīra tiltu būvēšanā

7. novembris, 2019

Studenti, skolēni un uzņēmumu pārstāvji aicināti pieteikties sacensībām «Papīra tilti 6», lai mērotos spēkiem, veidojot stiprākos papīra tiltus. Sacensības norisināsies 14. novembrī starptautiskā izstāžu centra Ķīpsalā konferenču zālē, Ķīpsalas ielā 8 un tās rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studentu pašpārvalde.

Tilts būs jābūvē no 50 A4 formāta lapām un līmes, šos materiālus dalībniekiem nodrošinās organizētāji. Komandām tiks piešķirti arī instrumenti papīra apstrādei – 30 cm lineāls, papīra nazis, zīmulis. Dalībniekiem būs iespēja izmantot arī savus nažus vai šķēres. Papīra tiltu konstruēšanai paredzētas divas stundas – no plkst. 16.40 līdz 18.40. Tiltu vērtēšana sāksies ap. plkst. 19.10. Tiltu ievietos slogošanas aparātā un pēc tam novēros tā izturēto slodzi. Par uzvarētāju tiks atzīts tas tilts, kurš izturēs vislielāko slodzi.

Sacensībām var pieteikties studenti, skolēni un uzņēmumu pārstāvji, kuri vēlas pārbaudīt savas prasmes tiltu konstruēšanā. Lai piedalītos sacensībās, komandā jābūt līdz trim dalībniekiem. Vērtēšana notiks studentu, skolēnu un uzņēmumu kategorijā.

Pieteikties papīra tiltu konstruēšanas sacensībām var līdz 13. novembrim plkst. 23.59.

2017. un 2018. gadā papīra tiltu konstruēšanas sacensību pirmajā vietā ierindojās komanda «K-1». Pagājušā gadā uzvērētājkomandas – Emīla Drejera, Agitas Dričas un Armīna Galdiņa – veidotais tilts spēja noturēt 118 kilogramu lielu slodzi. Pērn papīra tiltu konstruēšanas sacensībās piedalījās 70 komandas.

Pieteikšanās anketa

Facebook notikums