Biomateriālu erudīcijas konkursa trešajā kārtā uzvar RTU Inženierzinātņu vidusskolas komanda

27. februāris
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursa skolēniem «BIO-GO-Higher» trešajā kārtā līderos izvirzās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas komanda. Priekšā vēl konkursa pēdējā kārta, pēc kuras 27. aprīlī plānots paziņot konkursa uzvarētājus, kas balvā iegūs ceļojumu uz Šveici. 

Cīņa par pirmo vietu konkursa trešajā kārtā bija sīva, RTU Inženierzinātņu vidusskolas komandai cieši seko Ogres Valsts ģimnāzijas, Cēsu Valsts ģimnāzijas un Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas skolēnu komandas. Vairāk informācijas par rezultātiem. 

Konkursā dalību turpina 17 komandas no Jelgavas, Rīgas, Siguldas, Jūrmalas, Cēsīm, Daugavpils, Ogres, Skrīveriem un Bauskas.

Trešā kārta bija veltīta bioloģijai. Uzdevumus skolēnu komandām veidoja un vērtēja Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija, bet kārtas norisi atbalstīja «Adrona», «Animalab» un «BioAvots». 

Konkursa pēdējā neklātienes kārta sākas 27. februārī un ilgs līdz 17. aprīlim, skolēniem risinot RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra izstrādātus uzdevumus medicīnā. Ceturtā kārta noris ar «Aneva», «Armgate», «HazelDate», «Kinetics Nail Systems» atbalstu. 

Savukārt konkursa noslēgumā uz apbalvošanas ceremoniju skolēni pulcēsies klātienē – RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā. Plānots, ka tā notiks 27. aprīlī. Komanda, kas, izpildot visu kārtu uzdevumus, būs saņēmusi lielāko punktu skaitu, apbalvošanas ceremonijā balvā saņems ceļojumu uz Šveici un iespēju apmeklēt BBCE sadarbības partneri, vienu no pasaulē vadošajiem biomateriālu pētniecības centriem – AO Pētniecības institūtu Davosā. Institūtā skolēniem un viņu mentoram būs iespēja iesaistīties biomateriālu pētniecības procesā. Balvas saņems arī citi konkursa dalībnieki. 

Erudīcijas konkursu skolēniem «BIO-GO-Higher» BBCE rīko jau trešo reizi, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Konkursā piedalās 10. un 11. klases skolēni. 

BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

27. februāris plkst. 10:45

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi