Bijušās RTU laboratorijas vietā būs stāvlaukums vai kafejnīca

21. maijs, 2009

Pēdējie ēkas nojaukšanas darbi aizrit Kaļķu un Tirgoņu ielas stūrī Vecrīgā, vietā, kur kopš padomju laikiem atradās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) laboratorijas. Ēkas īpašnieki laboratorijas vietā sola izveidot vai nu stāvlaukumu, vai arī vasaras kafejnīcu.

21.05.2009.

Ēkas tagadējais īpašnieks ir SIA «Citra kaļķu». Uzņēmuma pārstāvisMāris Martinsons laikrakstam «5 min» ir atklājis, ka stāvlaukums vaivasaras kafejnīca bijušo RTU laboratoriju ēkas vietā tiks izveidotituvākā gada. Bet tuvākajos piecos gados laukumā tiks veikta apbūve, uzto ir izsludināts konkurss.

«Visticamāk, dzīvokļu tur nebūs, būs viesnīca vai tirdzniecības centrs,» stāsta uzņēmējs.

Saskaņā ar pilsētas attīstības plānu šajā Vecrīgas daļā atļautaintensīva jaukta apbūve ar daudzveidīgām funkcijām – darījumu iestādes(bankas, viesnīcas, biroji, konferenču un izstāžu zāles, kā arītirdzniecības vietas) un dzīvojamās mājas.

Uzņēmums «Citra kaļķu» laboratorijas ēku un zemi zem tās570 kvadrātmetru platībā privatizēja par Ls 266 500 pērn vasarā.Nekustamo īpašumu speciālisti toreiz minēja, ka pašvaldības noteiktācena ir daudz mazāka nekā līdzīgiem īpašumiem Vecrīgā, pilsēta varējusiiegūt teju miljonu latu.

SIA «Citra kaļķu» īpašnieki un amatpersonas ir vairāki ar nekustamoīpašumu jomu saistīti uzņēmēji. Pēc Lursoft komercreģistra datiem, SIA«Citra kaļķu» lielākais akcionārs ir SIA «Modulex-Invest», kurā tejuvisu akciju īpašnieks ir kāda Vācijā reģistrēta firma. Pārējiedalībnieki ir advokāts Juris Vanags, kuram ir vērtīgi īpašumipierobežā, un Voldemārs Sprūdžs, kurš savulaik strādājis Valstsnekustamo īpašumu aģentūras valdē kopā ar toreizējo vadītāju JāniMotti, izpētījusi žurnāliste Dita Okmane.

RTU Informācijas centrs

21. maijs, 2009 plkst. 18:06