BBCE sveic skolēnu erudīcijas konkursa otrās kārtas uzvarētājus

10. janvāris, 2022

Baltijas Biomateriālu ekselences centra (BBCE) erudīcijas konkursā «BIO-GO-Higher» līderpozīcijas saglabā skolēnu komandas no Siguldas Valsts ģimnāzijas un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas. 10. janvārī sākas konkursa trešā kārta, kurā skolēni pārbaudīs savas fizikas zināšanas.

Konkursa otrajā kārtā sīvā konkurencē pirmās trīs vietas dala komanda no Siguldas Valsts ģimnāzijas, divas komandas no RTU Inženierzinātņu vidusskolas un skolēni no Daugavpils 12. vidusskolas. Detalizēti konkursa rezultāti.

Visas konkursa kārtas notiek attālināti.

Otrajā kārtā skolēnu komandas risināja uzdevumus, kas veltīti bioloģijai. Tos sagatavoja un vērtēja Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Stomatoloģijas institūta ārsti un pētnieki. Konkursa kārta notika ar Valsts asinsdonoru centra atbalstu.

Trešā kārtā skolēnu komandas risinās ar fiziku saistītus uzdevumus, kurus sagatavoja un vērtēs RTU Rūdolfa Cimdiņa Rīgas Biomateriālu inovāciju un attīstības centra zinātnieki. Trešā kārta ilgs no 10. janvāra līdz 18. februārim. Tās uzvarētājus ar veselīgām un gardām balvām nodrošinās pašmāju uzņēmumi «MILZU!», «Musli Graci», «Labas saknes», «Dabas Dimanti» un «Aneva».

Tai sekos vēl viena konkursa kārta – no 7. marta līdz 14. aprīlim skolēni risinās ar medicīnu saistītus uzdevumus, ko sagatavos un vērtēs Latvijas Organiskās sintēzes institūta (OSI) Farmaceitiskās farmakoloģijas laboratorija.

Konkurss «BIO-GO-Higher» tiek rīkots otro gadu, lai stiprinātu skolēnu zināšanas inženierzinātnēs un dabaszinībās, kā arī vairotu viņu interesi par implantmateriālu izmantošanu medicīnā. Tajā var piedalīties 10. un 11. klases skolēni. Konkurss norisinās visu mācību gadu. Skolēnu komandas, izmantojot teorētiskās un praktiskās zināšanas inženierzinātnēs, dabaszinātnēs un medicīnā, risina uzdevumus. Konkursa dalībnieki sacenšas par galveno balvu – ceļojumu uz biomateriālu pētniecības centru Vācijā. Pagājušajā gadā konkursā uzvarēja RTU Inženierzinātņu vidusskola, iegūstot lielāko kopējo punktu skaitu visās kārtās.

Konkursā uzdevumus skolēniem sagatavos un vērtēs BBCE partneri. BBCE (GA Nr. 857287) ir vērienīgs zinātniskās kapacitātes paaugstināšanas projekts, kas sekmēs ekselences veidošanos jaunu biomateriālu izpētē un izstrādē kaulaudu atjaunošanai, sejas, mutes un žokļa ķirurģijai, ortopēdijai un citām jomām. Projektu īsteno RTU, RSU, RSU Stomatoloģijas institūts, OSI, AO Pētniecības institūts Davosā, Šveicē, un Fridriha-Aleksandra Erlangenas-Nirnbergas universitātes Biomateriālu centrs Vācijā. Tā īstenošanai 15 milj. eiro piešķirti no ES programmas «Apvārsnis 2020» un 15 milj. eiro nodrošina valsts, ERAF un projekta partneri.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

10. janvāris, 2022 plkst. 15:50