Baltijas valstu tehniskās augstskolas uzņemtas NORDTEK sastāvā

8. jūnijs, 2018
No kreisās: Tallinas Tehniskās universitātes rektors Jaak Aaviksoo, Viļņas Ģedimina Tehniskās universitātes rektors Alfonsas Daniūnas, NORDTEK prezidente Riitta Keiski, Kauņas Tehnoloģiskās universitātes rektore Jurgita Šiugždinienė un Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), Tallinas Tehnoloģiju universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte un Viļņas Ģedimina tehniskā universitāte ceturtdien, 7. jūnijā, svinīgi uzņemtas Ziemeļvalstu tehnisko universitāšu konsorcijā Network of the Rectors and Deans of the Technical Universities (NORDTEK). Uzņemšana notika NORDTEK konferences «Changes in Globalisation – Challenges and Opportunities for Nordic/Baltic Higher Education and Research Policy» laikā, kas no 6. līdz 8. jūnijam norisinās RTU.

«Baltijas tehnisko universitāšu ciešāka integrācija un sadarbība ar Ziemeļvalstu universitātēm ir vēl viens apliecinājums, ka inženieru izglītība RTU ir līdzvērtīga Skandināvijas valstīs iegūtajai. Pievienošanās tīklam sekmēs studentu mobilitāti starp Baltiju un Ziemeļvalstīm, kā arī dos iespēju apmainīties ar jaunāko metodiku un praksi augstākajā izglītībā Ziemeļvalstīs,» uzskata RTU Kvalitātes vadības un dokumentu pārvaldības departamenta direktors Juris Iljins.

Baltijas tehnisko augstskolu pievienošanās NORDTEK ir nozīmīgs notikums, kas veicinās ciešāku Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbību inženierzinātņu izglītības un pētniecības nozarē, paplašinātas studentu un personāla apmaiņas, jaunuzņēmumu attīstīšanas un inovāciju radīšanas iespējas.

NORDTEK, kurā līdz šim darbojās 26 Ziemeļvalstu tehniskās universitātes, un BALTECH (Baltic Sea region university consortium for Science and Technology), kurā darbojas RTU, Viļņas Tehniskā universitāte, Kauņas Tehnoloģiju universitāte, Tallinas Tehnoloģiju universitāte, kā arī Linšēpingas Universitāte un Karaliskais Tehnoloģiju institūts no Zviedrijas, cieši sadarbojas jau vairākus gadus un kopš 2012. gada organizē kopīgas konferences.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

8. jūnijs, 2018 plkst. 13:39