Augstu novērtē RTU biznesa un vadības izglītību

16. novembris, 2018
Profesore Elīna Gaile-Sarkane

Trešo gadu pēc kārtas Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultāte un Rīgas Biznesa skola (RBS) starptautiskajā reitingā «Eduniversal Business Schools Ranking» iekļauta 4 palmu līgā, kas apzīmē īpaši augstu akadēmiskās institūcijas līmeni, izcilu kvalitāti un spēcīgu starptautisko ietekmi biznesa un vadības izglītībā.

Starptautiskajā universitāšu un biznesa skolu reitingā apkopotas labākās augstākās izglītības iestādes, kas piedalās biznesa un vadības izglītības. RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte un RBS tajā ierindojušās augstajā 4 palmu līgā, kur iekļautas 200 biznesa skolas ar teicamu vērtējumu un ievērojamu starptautisko ietekmi. Kopumā reitingu veido 5 palmu līga.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu, šogad RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte un RBS ieguvusi plašāku starptautisku atzinību, ko parāda 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu rektoru un dekānu reputācijas balsojums.

«Eduniversal Business Schools Ranking» reitingu veido Francijas reitingu aģentūra un konsultāciju kompānija «SMBG», kas specializējas augstākās izglītības un profesionālās orientācijas jautājumos. Ik gadu tā veido 1000 labāko universitāšu un biznesa skolu reitingu, kā arī reitingu, kurā ietilpst maģistrantūras un MBA programmas 50 dažādos specializācijas virzienos vairāk nekā 150 valstīs. Reitinga mērķis ir izveidot labāko augstskolu sarakstu, kas palīdzētu studentiem izvēlēties piemērotākās pasaules universitātes un biznesa skolas, balstoties uz atzītu izglītības ekspertu rekomendācijām. Būtisks reitinga mērķis ir arī studentu un akadēmiskā personāla mobilitātes veicināšana.

Reitingā apkopotas labākās augstākās izglītības iestādes, kas piedalās biznesa un vadības izglītības īstenošanā Austrumāzijā, Austrumeiropā, Āfrikā, Centrālāzijā, Eirāzijā un Tuvajos Austrumos, Latīņamerikā, Okeānijā, Rietumeiropā un Ziemeļamerikā. Par ietekmīgākajām savā reģionā reitingā minētas tādas augstskolas kā, piemēram, Yale School of Management, Frankfurt School of Finance & Management,  Copenhagen Business School, University of Ljubljana Faculty of Economics u.c.

Plašāka informācija par reitingu pieejama šeit.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

16. novembris, 2018 plkst. 10:25