Augstskolas sadarbosies ilgtspējas veicināšanā

8. oktobris, 2018
.
.
.
Foto: Elīna Karaseva, RTU

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) un piecas Latvijas augstskolas parakstīja sadarbības memorandu par centieniem stiprināt ilgtspēju Latvijā. Memorands tika parakstīts «GreenMetric» semināra «Augstskolu loma un atbildība Latvijas ilgtspējas veicināšanā», kas 5. oktobrī norisinājās RTU, laikā. 

Memorandu parakstīja RTU, Latvijas Universitātes, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas, Daugavpils Universitātes, Baltijas Starptautiskās akadēmijas un augstskolas RISEBA pārstāvji. 

Memorandā pausta vienošanās par ilgtspējīgu organizāciju pārvaldību un augstskolu sadarbību, ietekmes uz vidi samazināšanu, veidojot Latvijas augstskolu sadarbības tīklu.

Semināra «Augstskolu loma un atbildība Latvijas ilgtspējas veicināšanā» mērķis bija nodrošināt pieredzes apmaiņu starp augstskolām par pasākumiem, kas veikti ietekmes uz vidi samazināšanai un ilgtspējīgas pārvaldības sekmēšanai. 

Seminārā uzstājās «GreenMetric» reitinga priekšsēdētāja no Indonēzijas Universitātes profesore Riri Fitri Sari un reitinga eksperte Dr. Baiduri Widanarko, RTU zinātņu prorektors prof. akadēmiķis Tālis Juhna, Latvijas Universitātes Senāta priekšsēdētājs prof. Māris Kļaviņš, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas izpilddirektors Andris Skredeļs, Daugavpils Universitātes Dzīvības zinātņu un tehnoloģiju institūta Biosistemātikas departamenta vadītājs Uldis Valainis, EIT Climate-KIC HUB Latvia vadītāja un RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja Liene Briede, kā arī biedrības «Zaļā brīvība» valdes priekšsēdētājs Jānis Brizga.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. oktobris, 2018 plkst. 12:29

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi