Augsti novērtēti RTU Dizaina tehnoloģiju institūta absolvenšu izstrādātie dizaina paraugi

12. oktobris, 2017
Foto: design.lv

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta (DTI) studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» absolventes Māra Skuja un Māra Puriņa par saviem diplomdarbos izstrādātajiem dizaina paraugiem konkursa «Latvijas Dizaineru savienības balva dizainā 2017» Lietu dizaina kategorijā saņēmušas atzinības rakstus.

«Šāda balva noteikti ir labs novērtējums ieguldītajam darbam un atspēriena punkts turpināt attīstīt idejas, kā arī pierādījums darbos attīstīto tēmu aktualitātei. Meitenes ir veikušas nopietnu tēmas izpēti un realizējušas to materiālā, kas nozīmē, ka nākotnē vēl noteikti dzirdēsim par šīm produktu dizainerēm,» norāda RTU DTI docents Edgars Kirilovs.

M. Skuja atzinību saņēma par galda spēli vājredzīgiem un neredzīgiem cilvēkiem. Spēle veidota no sešstūrveida kastes, kurā glabājas spēles atribūti – 6 dažādu krāsu magnēti, uz kuriem izveidoti taktili gravējumi. Katram spēlētājam ir vienas krāsas figūras, un gravējumi palīdz atšķirt, kuram spēlētājam tās pieder. Magnētisms nodrošina to, ka pārvietojot figūras pa laukumu, tās netiks izgrūstītas. Spēle piemērota cilvēkiem ar jebkāda veida redzes traucējumiem, un tā palīdz izprast formu veidošanos, attīsta komunikāciju un trenē pieskāriena sajūtu.

M. Puriņa atzinību izpelnījās par servēšanas paplāti viesmīļiem. Tā ir ergonomiska, veidota no reciklēta polipropilēna, izmantojot spiedliešanas tehnoloģiju. Paplāte ir viegli lietojama un ergonomiski pielāgota cilvēka rokai, pateicoties telpiskajam locījumam un izveidotajiem griezumiem, kas slodzes momentu pārvieto tuvāk elkonim, samazinot muskuļu pielietoto spēku.

Abu darbu vadītāja ir asociētā profesore Andra Ulme. Abi darbi ir bakalaura profesionālo studiju programmas «Materiālu tehnoloģija un dizains» 2017. gada diplomdarbi.

Latvijas Dizaineru savienības balvas pasniegšana notika izstādē «Design Isle», kas no 6. līdz 8. oktobrim norisinājās Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā.

Foto: design.lv

Foto: design.lv