Atklāta RTU Zinātniskās bibliotēkas Grāmatu krātuve

5. septembris, 2011

Pirmdien, 5. septembrī, Rīgas Tehniskās universitātes Zinātniskajā bibliotēkā (RTU ZB) svinīgi tika atklāta Grāmatu krātuve, kuras plauktos var ietilpināt 8,5 kilometru grāmatas. Grāmatu krātuvi atklāja RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Zinātniskās bibliotēkas direktore Aija Janbicka, simboliski pārgriežot lenti.

Skatīt galeriju

zb_mobilie_plaukti.jpgPagrabstāvs, kur tika atklāti jaunie mobilie plaukti, tika izveidots 1989. gadā. Tā mērķis bija pasargāt RTU studentus kara gadījumā. Tiesa – pagrabstāvs netika pabeigts. 1999. gadāuz šīm telpām tika pārcelta RTU Zinātniskā bibliotēka ar visiem vecajiem metāla plauktiem. Tagad šos plauktus ir nomainījuši jauni mobilie plaukti, līdz ar to sākotnējo piecu kilometru grāmatu, žurnālu, standartu u. c. dokumentu vietā ietilpība palielinājusies līdz 8,5 km. Šobrīd gan 3,5 km plauktu pagaidām ir tukši – tajos tiks ievietoti mazāk pieprasīti krājumi no bibliotēkas filiālēm, kuras pēc pāris gadiem tiks koncentrētas jaunajā bibliotēkas korpusā, kas taps Ķīpsalas vienotajā teritoriālā kompleksa ERAF projektā.

Tuvā nākotnē RTU Zinātniskā bibliotēka ieviesīs arī elektronisko čipu sistēmu, kas ne tikai atvieglos darbu bibliotēkas darbiniekiem un studentiem, bet arī – paplašinās grāmatu izmantošanas iespējas mācību procesā.

Savukārt 1. stāva foajē tika atklāta fotogrāfa un datorgrafika Ingusa Evertovska fotoizstāde «AVIO BANDĪTISMS» – mirkļi Rīgas svētku aviošova laikā. Bet 3. stāvā aplūkojama mākslinieces Daces Runčas-Štelmaheres gleznu izstāde.

RTU Informācijas centrs

5. septembris, 2011 plkst. 17:16