Atklāj «RTU un Origo nākotnes pieturu»

22. septembris, 2022
.
.
.
RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags (no kreisās), Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrikas vadītāja Roberta Vītola, zinātņu prorektors Tālis Juhna un t/c «Origo» mārketinga vadītāja Baiba Broka-Maļinovska svinīgi atklāj «RTU un Origo nākotnes pieturu». Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Tirdzniecības centrā «Origo» atklāta Latvijā radīto inovāciju un zinātnes sasniegumu ekspozīciju telpa «RTU un Origo nākotnes pietura», kurā ikvienam interesentam ir iespēja iepazīties ar jaunākajiem tehnoloģiskajiem risinājumiem un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu, inženieru un zinātnieku sasniegumiem. Pirmā ekspozīcija ir veltīta studentu radītajām inovācijām.

Ekspozīciju telpa atrodas t/c «Origo» jaunās ēkas 2. stāvā pie perona izejas.

Ekspozīcijā skatāmi studenti radīti inovatīvi produkti un prototipi, piemēram, āra mēbeles no pārstrādātām gumijas riepām, sienas pulkstenis, kas ļauj sekot līdzi gaisa kvalitātei telpās, rūpējoties par cilvēku labsajūtu, veselību, kā arī darbaspējām, stājas korekcijas krekli utt. 

«Šī ir tikai neliela daļa no tā, ko mūsu studenti vairāku gadu laikā dažādās programmās izstrādājuši. RTU veicina studentos vēlmi un prasmes radīt inovācijas, piedāvājot paralēli studijām piedalīties dažādās aktivitātēs, strādāt starpdisciplinārās komandās un sadarboties ar zinātniekiem un industriju, lai nonāktu pie jauniem izgudrojumiem un ieviestu tos tirgū. Ceru, ka daudzi no izstrādājumiem, kas šobrīd ir demonstrācijas līmenī, tiks komercializēti,» ekspozīcijas telpas atklāšanā teica RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna.

Viņš atzinīgi novērtēja RTU un multifunkcionālā centra «Origo» noslēgto sadarbību inovāciju ekspozīciju zāles izveidē, jo tā ar izstāžu palīdzību gan sabiedrībai, gan topošajiem studentiem sniedz iespēju «taustāmā veidā» izzināt inovācijas, to radīšanas procesu, kā arī gūt ieskatu studiju procesa radošajā gaitā.

RTU zinātņu prorektors arī norādīja, ka inovācijas nav tikai jaunu tehnoloģiju un risinājumu veidošana, tās cieši saistītas arī ar organizāciju savstarpējo sadarbību un zinātnes komunikāciju sabiedrībā. Komunikācijas un sadarbības nozīmīgo lomu uzsvēra arī RTU padomes priekšsēdētājs, a/s «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. Atklāšanā, uzrunājot klātesošos skolēnus, viņš pauda: «Mēs visi kopā veidojam jauno industriju, jauno Latviju, kas bez inovācijām nav iespējama.» 

Viņš aicināja jauniešus paralēli formālās izglītības iegūšanai stiprināt komunikācijas, komandas veidošanas un prezentācijas prasmes, izmantot visas programmas un aktivitātes, kas viņiem tiek piedāvātas, lai sasniegtu savus mērķus. 

Atbalstu jaunu inovāciju radīšanā un uzņēmējspēju veicināšanā studentiem nodrošina RTU Zinātnes un inovāciju centra Dizaina fabrika. «Dizaina fabrika sniedz atbalstu jau no pirmajiem soļiem, kad jūs atnākat ar ideju kā mazu sēkliņu vai pat tikai ar vēlmi darīt vairāk, darīt praktiski, mācīties no savām kļūdām, taisīt vienu prototipi, tad nākamo arvien labākā un labākā kvalitātē. Te tas viss jums ir pieejams – mentori, inženieri, eksperti no industrijas –, kuri ar studentiem liek kopā prātus, rokas un tehnoloģisko nodrošinājumu, lai radītu skaisto tagadni un nākotni,» norādīja Dizaina fabrikas vadītāja Roberta Vītola.

RTU un «Origo»s, sākot sadarbību, redz, ka mazliet neierasti, bet brīvi pieejami, parocīgi zinātnes komunikācijas veidi var jauniešos radīt organisku interesi un iedvesmu studijām un inovāciju radīšanai, ko tālāk jau iespējams pārvērst komercializējamos produktos un pakalpojumos, tādējādi sniedzot pienesumu sabiedrības labklājībai.

Vēl viena multifunkcionālā centra «Origo» un RTU vienojoša nākotnes attīstības prioritāte ir ilgtspēja. «Jāsaka, ka tirdzniecības centros visā pasaulē inovatīvu un ilgtspējīgu tehnoloģiju izmantošanas ir kļuvusi par tendenci, un arī t/c «Origo» ir ieviesti inovatīvi risinājumi gan rūpēs par klientu ērtībām, gan rūpēs par klimatu. Tas nebūtu iespējams bez zinātnes atklājumiem, tāpēc esam gandarīti, ka kopīgiem spēkiem veram durvis «RTU un Origo nākotnes pieturai», lai vēstītu par Latvijas zinātnes un studentu inovācijām, kā arī sniegtu iespēju plašākai sabiedrībai gūt ieskatu un dziļāk izprastu šī nozīmīgā darba ikdienu,» atklājot telpu, pauda t/c «Origo» mārketinga vadītāja Baiba Broka Maļinovska.

Lai sekmētu jaunradi, nebijušu produktu un pakalpojumu izstrādi, svinīgajā atklāšanā RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes docente Vita Brakovska vadīja meistarklasi par inovatīvo un dizaina domāšanu Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas 10. klases skolēniem. 

Atklāta ekspozīcija «RTU un «Origo» nākotnes pietura»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. septembris, 2022 plkst. 9:19

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi