Atklājot valdības nama galveno Ziemassvētku egli, uzsver zinātnes lomu ilgtspējīgā attīstībā

18. decembris, 2018
Foto: Valsts kanceleja

Man ir prieks, ka Ziemassvētku priekšvakarā, iededzot svētku eglīti, novērtējam izglītības un zinātnes nozīmi valsts attīstības nodrošināšanā, svinīgi atklājot Ministru kabineta galveno egli, ko rotā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā 3D drukas tehnikā izgatavoti rotājumi, pauž RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Rektoru gandarī, ka valdība ir pamanījusi RTU darbu Latvijas labā, tajā skaitā sadarbību ar uzņēmumiem, radot ne vien laboratorijas prototipus, bet arī tirgum nepieciešamus augstas pievienotās vērtības produktus, un uzaicinājusi universitātes studentus un speciālistus veidot svētku rotājumus. Rektors norāda arī uz konstruktīvo sadarbību, kas izveidojusies ar valsts pārvaldi.

Rotājumu izgatavošanas tehnoloģiju uzsver arī Ministru prezidents Māris Kučinskis, norādot, ka tas padara egles iedegšanas pasākumu nozīmīgu un apliecina eksakto zinātņu iespēju plašumu. «Ziemassvētku eglītes atklāšana katru gadu ir īpašs notikums. Šogad tas ir zīmīgs ar faktu, ka eglītes rotājumi tapuši Rīgas Tehniskajā universitātē, tādējādi simbolizējot, ka zinātne arvien vairāk ienāk valsts pārvaldē, faktiski visās valdības ministrijās. Var teikt, ka zinātne ienāk valsts pārvaldē pa visām durvīm,» uzsver Ministru prezidents.

Rotājumi projektēti un izgatavoti RTU Dizaina fabrikā, izmantojot 3D modelēšanas un drukas tehnoloģijas, un tajos attēlota ministriju pārstāvēto nozaru tematika. RTU Dizaina fabrikā atrodas Baltijā vislabāk aprīkotā prototipēšanas darbnīca, kvalificētu ekspertu komanda un zinātniskais atbalsts uzņēmējiem, vadītājiem un studentiem, lai radītu inovāciju idejas, augstas pievienotās vērtības produktus, inženiertehniskus risinājumus un meklētu jaunas darba pieejas.

Svinīgajā pasākumā 18. decembrī katrs ministrs tika aicināts Ziemassvētku egli pušķot ar savas ministrijas tematikai veltītu rotājumu. Eglē rotājumu, kas simbolizē RTU, iekāra arī L. Ribickis. Pasākumā piedalījās arī RTU attīstības prorektors Artūrs Zeps, zinātņu prorektors Tālis Juhna, Dizaina fabrikas pārstāvji, kā arī ministriju un Valsts kancelejas darbinieki. Ar muzikālu priekšnesumu to kuplināja starptautiski atzītais Lielvārdes Mūzikas un mākslas skolas skolēnu koris «Lielvārde».

Ministru kabineta svinīgās Ziemassvētku egles atklāšana ir jau vairāku gadu tradīcija, katru gadu tiek īstenota kāda tematiska ideja. Šogad uzmanība pievērsta izglītībai, ņemot vērā, ka tā ir viena no valdības prioritātēm, norāda Ministru kabinetā.

Ministru kabineta galvenās Ziemassvētku egles atklāšana

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. decembris, 2018 plkst. 13:56