Atkārtoti izdota asociētā profesora Māra Juruša mācību grāmata «Nodokļi»

29. novembris, 2019
.
.

Atkārtoti izdota Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta asociētā profesora Māra Juruša mācību grāmata «Nodokļi»; tā atkal pieejama RTU grāmatnīcā.

Šogad izdotā mācību grāmata ieguvusi lielu popularitāti un izpirkta dažu mēnešu laikā. Tagad izdoti tās papildu eksemplāri un grāmata atkal ir pieejama interesentiem RTU grāmatnīcā, kas atrodas RTU Studentu servisa centrā, Āzenes iela 6, Rīgā. 

Grāmata «Nodokļi» sniedz ieskatu nodokļu būtībā un nodokļu piemērošanas pamatprincipos, ietverot gan nodokļu teoriju, gan praktiskos jautājumus. Tajā tiek apskatīta arī Latvijas nodokļu sistēma. Tā kā normatīvo aktu regulējums mainās bieži, grāmatā «Nodokļi» izpratnes vajadzībām doti vispārīgi piemēri, kas palīdz pēc būtības saprast, kā tiek rēķināti nodokļi. Grāmata paredzēta gan RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Starptautisko ekonomisko sakaru un muitas institūta (SESMI) studentiem, apgūstot studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», gan citiem Latvijas studentiem un interesentiem.

M. Jurušs norāda, ka 2020. gadā nav gaidāmas būtiskas izmaiņas Latvijas nodokļu sistēmā, līdz ar to grāmata savu aktualitāti nezaudēs ne nākamgad, ne arī turpmāk. «Liela daļa grāmatā ir par nodokļu teoriju ar vispārīgiem praktiskiem piemēriem, grāmata noteikti būs aktuāla arī turpmākajos gados. Nodokļi bija, ir un būs aktuāla tēma Latvijā un visā pasaulē, tādēļ grāmata būs noderīgs papildinājums zināšanu krātuvē tiem, kas interesējās par ekonomiku un nodokļu jautājumiem,» uzsver M. Jurušs. 

RTU asociētais profesors ir veicis daudz pētījumu par aktuāliem nodokļu jautājumiem, sagatavojis publikācijas, kas iekļautas arī starptautiskajos zinātniskajos žurnālos. Šī ir nodokļu eksperta RTU asociētā profesora pirmā grāmata.

RTU ir vienīgā mācību iestāde Latvijā ar starptautiski akreditētu studiju programmu «Muitas un nodokļu administrēšana», kurā var iegūt augstāko izglītību muitas un nodokļu jomā. Unikālā studiju programma veidota sadarbībā ar Pasaules Muitas organizāciju un Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu un muitas iestādēm. Tā ir pirmā pasaulē atzītā muitas un nodokļu administrēšanas studiju programma, ko sertificējusi Pasaules Muitas organizācija, un tā atbilst starptautiskajiem muitnieku profesijas standartiem.

Šogad muitas izglītībai Latvijā aprit 25 gadi. RTU SESMI muitnieku apmācība notiek kopš 1994. gada, savukārt nodokļu speciālistu apmācība – kopš 2004. gada.

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

29. novembris, 2019 plkst. 13:43

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi