Atjaunotās neatkarīgās Latvijas vienaudze RTU jaunā zinātniece Brigita Daļecka pēta mikroskopisko sēņu spējas attīrīt ūdeni

26. aprīlis, 2019
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes Ūdens pētniecības zinātniskās laboratorijas zinātniskā asistente Brigita Daļecka ir viena no žurnāla «Ir» 25. aprīļa publikācijas, kurā uz sarunu aicināti vairāki atjaunotās neatkarīgās Latvijas vienaudži – 29 gadus veci jaunieši, varonēm. Viņa strādā pie sava doktora darba, kurā pēta mikroskopisku sēņu spējas attīrīt ūdeni no diklofenaka — farmakoloģijā bieži izmantota pretiekaisuma līdzekļa. 

«Savos 29 gados viņa ir līdzautore desmit zinātniskajiem rakstiem, no kuriem astoņi ir iekļauti starptautiskās zinātnisko rakstu datubāzēs,» rakstīts žurnāla publikācijā. Atbildot uz jautājumu, kā uztver dzīvē līdz šim sasniegto, Brigita atklāj, ka viņas pieredze liecina – jebkurš cilvēks var sasniegt visu, ko vien vēlas. «Man šķiet, ka vislielākais sasniegums ir vēlme sevi pilnveidot. Gribētu šajā ziņā neapstāties,» uzsver jaunā zinātniece. 

Runājot par savu pētījumu, Brigita atklāj, ka attīrīšanas iekārtas spēj daudz, taču ne tikt galā ar zāļu atliekām, kas atstāj ietekmi uz vidi. Ir zinātnieki, kuri mēģina izpētīt, vai aļģes var apturēt farmācijas produktu izplatību ūdeņos, bet viņa pievērsusies tieši mikroskopisko sēņu spējām.

Žurnāls «Ir» par B. Daļecku.

Žurnāla ir 2019. gada 25. aprīļa publikācijā «29» iespējams izlasīt par citiem ajaunotās neatkarīgās Latvijas vienaudžiem.

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. aprīlis, 2019 plkst. 11:05

Līdzīgi raksti

Ziņas

_