Atbalsts praktiskas ievirzes pētniecības projektiem

22. septembris, 2009
22.09.2009.

Lai veicinātu pētniecisko rezultātu ieviešanu ražošanā un pieteikto starptautisko patentu skaita pieaugumu, Izglītības un zinātnes ministrija uzsākusi atklātu projektu iesniegumu atlasi. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem tiks atbalstīti praktiskas ievirzes pētniecības projekti valstī noteiktajos prioritārajos zinātnes virzienos. Projekti vērtēšanai jāiesniedz līdz 2009.gada 14.decembrim.

Projektos tiks atbalstītas rūpniecisko pētījumu un eksperimentālās priekšizpētes un izstrādes izmaksas, tehnoloģisko iekārtu, datortehnikas un biroja tehnikas iegādes vai nomas izmaksas, projekta īstenošanai nepieciešamā inventāra, instrumentu un materiālu — fizikālo, bioloģisko, ķīmisko materiālu, izmēģinājuma dzīvnieku, reaktīvu, ķimikāliju, laboratorijas trauku, iegādes un izmaksas, kā arī finansēta rūpnieciskā īpašuma tiesību nostiprināšana, pētniecības rezultātā iegūto rūpnieciskā īpašuma objektu — izgudrojumu, dizainparaugu, pusvadītāju izstrādājumu topogrāfijas, augu šķirņu reģistrācija.

Konkursā projektus var iesniegt Zinātnisko institūciju reģistrā reģistrēta zinātniskā institūcija — zinātniskais institūts, augstskola vai augstskolas zinātniskais institūts. Projekta iesniedzējs projekta iesniegumu var iesniegt un īstenot individuāli vai partnerībā ar komersantiem vai citiem zinātniskajiem institūtiem. Viena projekta minimālā izmaksu kopsumma noteikta 70280 latu apmērā, bet maksimālā projekta attiecināmo izmaksu kopsumma ir 491962 lati.

Līdz 2013.gada 31.decembrim paredzēts īstenot apmēram 200 pētniecības projektu un sasniegt pieteikto starptautisko patentu skaitu — līdz 43 patentiem gadā tādās nozarēs kā biomedicīna un farmācija, draudzīgas pārtikas produktu ieguves tehnoloģijas, gēnu un jaunu bioloģiski aktīvu vielu sintēzes tehnoloģijas, informātika un elektroniskās tehnoloģijas, enerģētika, nanotehnoloģijas funkcionālo materiālu iegūšanai, jaunas paaudzes kompozītmateriālu izstrādes tehnoloģijas, meža zinātnes un koksnes tehnoloģijas, Baltijas jūras un iekšējo ūdeņu vides ilgtspējīga apsaimniekošana un aizsardzība.

Atklātu projektu iesniegumu atlase uzsākta atbilstoši Ministru kabineta 2009.gada 7.jūlija noteikumiem Nr.752 "Noteikumi par darbības programmas "Uzņēmējdarbība un inovācijas" papildinājuma aktivitāti "Atbalsts zinātnei un pētniecībai"". Ministru kabineta noteikumi nosaka projektos piemērojamas atalgojuma un darba algas likmes — zinātniskajam vadītājam līdz 13 latiem stundā, zinātniskajam personālam līdz 10 latiem stundā, projekta izpildītājiem, kas veic konkrētus pētniecības uzdevumus, tai skaitā zinātnes tehniskajam un zinātni apkalpojošajam personālam līdz 8 latiem stundā. Likmes noteiktas, neskaitot darba devēja valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas. Noteikumi arī paredz projektu ietvaros segt pētniecībā iesaistīto zinātnisko darbinieku komandējumu un dienesta braucienu izmaksas saskaņā ar normatīvajos aktos noteiktajām normām.

Plašāka informācija par atklātu projektu iesniegumu atlasi atrodama Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā.

22. septembris, 2009 plkst. 21:35