Arhitektūras un būvniecības studenti var pieteikties gadskārtējai Gunta Boles balvai un Ivara Strautmaņa stipendijai

12. decembris, 2019
Gunta Boles balvas un Ivara Strautmaņa stipendijas pasniegšana 2018. gadā

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes (AF) un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studenti līdz 18. decembrim aicināti pieteikties gadskārtējai Gunta Boles balvai un Ivara Strautmaņa stipendijai. Tradicionāli G. Boles balvas un I. Strautmaņa stipendijas laureātu vārdus uzzina balvu pasniegšanas ceremonijā īsi pirms Ziemassvētkiem. Šogad tas notiks 19. decembrī plkst. 15.00 AF, Ķīpsalas ielā 6.

Gunta Boles balva

G. Boles prēmiju kopš 1991. gada reizi gadā piešķir vienam labākajam RTU būvniecības inženierzinātņu un vienam labākajam arhitektūras studentam vai studentei, izvērtējot viņu sekmes, profesionālo aktivitāti ārpus studiju programmas apguves un izstrādātā studiju darba profesionālo kvalitāti. Katrs laureāts saņems 1500 ASV dolāru naudas balvu.

BIF studenti savus pieteikumus G. Boles balvai var iesniegt līdz 18. decembra plkst. 16.00 fakultātes dekanātā, savukārt AF studenti pieteikties balvai var līdz 18. decembra plkst. 16.00 fakultātē, Ķīpsalas ielā 6, 415. telpā.

G. Boles balvas nolikums

Guntis Bole (1934-2018) – latviešu izcelsmes būvinženieris, ģeodēzists, RTU Goda doktors un Triju Zvaigžņu ordeņa Zelta goda zīmes kavalieris 1944. gadā, būdams 10 gadus vecs, G. Bole kopā ar vecākiem emigrēja uz Vāciju. No 1949. gada viņš dzīvoja ASV, kur, vienlaicīgi strādājot un studējot, ieguva būvinženiera izglītību Newark College of Ingeneering. 1970. gadā G. Bole ieguva plānotāja atļauju, izveidoja un 35 gadus sekmīgi vadīja uzņēmumu «G.B. Associates, Inc.».

Zinot, cik svarīgs karjeras sākumā ir pieredzējušo kolēģu atbalsts, G. Bole ieguldīja savus uzkrājumus, lai nodibinātu Gunta Boles balvu fondu, tādējādi kļūstot par pirmo arhitektūras un būvniecības izglītības mecenātu Latvijā. Pirmā Gunta Boles balva tika pasniegta 1992. gada 17. decembrī, un kopš tā laika tas ir viens no nozīmīgākajiem RTU Arhitektūras fakultātes un Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studiju gada notikumiem. 27 gadu laikā Gunta Boles balvu ir saņēmuši 54 studenti.

Ivara Strautmaņa prēmija

Savukārt I. Strautmaņa stipendijai var pieteikties AF akadēmiskās bakalaura studiju programmas 4. kursa studenti un profesionālās maģistra studiju programmas 1. un 2. kursa studenti. Stipendijas mērķis – veicināt kopējo harmoniju Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā, piedāvājot visplašāko paņēmienu klāstu gan plānojumu, gan arhitektūras formālo risinājumu veidošanā Latvijas pilsētu un lauku vides attīstībā. Konkursa kārtībā tiks piešķirta viena 1200 eiro stipendija.

Pretendentiem pieteikumi jāiesniedz Rīgā, Ķīpsalas ielā 6, 415. telpā.

I. Strautmaņa stipendijas nolikums

I. Strautmanis (1932-2017) ir pirmais Latvijas arhitekts, kas aizstāvējis arhitektūras zinātņu doktora disertāciju. Bijis ilggadīgs RTU mācībspēks, vairāku pilsētbūvniecisku projektu, dzīvojamo un sabiedrisko ēku autors, Salaspils memoriālā ansambļa līdzautors. 2012. gadā apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeni.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

12. decembris, 2019 plkst. 16:59