Arhitektūras studenti piedāvā idejas Rīgas mikrorajonu iekšpagalmu labiekārtošanai

8. jūlijs, 2020

No 6. līdz 8. jūlijam Maskavas forštates, Zolitūdes un Sarkandaugavas apkaimēs iedzīvotāji varēja iepazīties ar RTU Arhitektūras fakultātes un Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskolas «RISEBA» arhitektūras studentu izstrādātajiem priekšlikumiem šo apkaimju publiskās ārtelpas labiekārtošanai.

Apkaimju iedzīvotājiem un citiem interesentiem improvizētā izstādē bija iespēja apskatīt studentu piedāvātās idejas, tikties un uzdot jautājumus to autoriem un ekspertiem no abām augstskolām, Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta un ainavu darbnīcas «ALPS», kā arī paust savu viedokli par projekta dalībnieku radītajām vīzijām teritoriju attīstībai tuvākajā nākotnē.

Zolitūdes topošajā parkā starp divpadsmitstāvu namiem studenti piedāvā ierīkot romantiskas nojumes, bērnu laukumu, īpaši senioriem pielāgotu atpūtas stūri ar āra trenažieriem un pastaigu ceļu. Sarkandaugavas nolaistajā Ozolaines parkā varētu izveidot jaunu celiņu un apgaismojumu sistēmu, basketbola laukumu. Savukārt Maskavas forštatē – urbāno dārzu ar dobēm kastēs. Šīs ir dažas no studējošo idejām, kas piedāvātas apspriešanai. Ierosme tām rasta sarunās ar apkaimju iedzīvotājiem.

Šī gada sākumā RTU Arhitektūras fakultātes studenti un mācībspēki kopā ar kolēģiem no «RISEBA» un ainavu darbnīcas «ALPS» ainavu arhitektiem iesaistījās projektā «Daudzfunkcionālas publiskās ārtelpas Rīgas pilsētas apkaimēs», kuras iniciators bija Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Studējošie kopā ar ekspertiem pētīja un analizēja situāciju trijās Rīgas apkaimēs un modelēja scenārijus, kā tur uzlabot dzīvojamo vidi, lai tā būtu mūsdienīga un iedzīvotāji justos ērti un droši. Līdz 20. maijam interneta vidē ikviens varēja apskatīt visas studentu radītās vīzijas un nobalsot par sev tīkamo risinājumu.

Apkopojot žūrijas, interneta balsojuma un klātienes diskusijās paustos iedzīvotāju viedokļus, tiks izvēlēti labiekārtojuma un teritoriju attīstības projekti, kuriem tiks izstrādāta būvniecības ieceres īstenošanas dokumentācija, lai jau rudens pusē uzsāktu to realizēšanu. Projekta dalībnieki cer, ka jau nākampavasar trīs Rīgas mikrorajonu iekšpagalmi būs labiekārtoti.

Apkaimju labiekārtojuma un teritoriju attīstības projektu īstenošanu plānots finansēt no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

8. jūlijs, 2020 plkst. 13:28