Arhitektūras fakultātes studenti diplomdarbos iezīmē Latviju nākamajā simtgadē

8. novembris, 2018
.
.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes studenti – Kristaps Blaubergs, Alisa Koraļova un Matijs Babris – Latvijas Televīzijas 7. kanāla ziņās stāsta par saviem studiju projektiem.

K. Blaubergs diplomdarbā izstrādā savu versiju dzelzceļa stacijai Tallinā – tai plānotajā ātrvilcienu satiksmes tīklā jāsavieno Tallina ar Somiju. Kristapa sapnis ir piedalīties šajā projektā un viņš šobrīd var ļaut pilnu vaļu savai fantāzijai, jo ir pirmais, kurš tik reālās kategorijās domā par šo staciju.

Par to, kā aktīvāk atbalstīt sabiedrības vajadzības pilsētplānošanā, izstrādājot diplomdarbu, domā doktorante Alisa Koraļova. Viņas centieni ir padarīt pilsētas draudzīgākas iedzīvotājiem un atbilstošākas to vajadzībām, tostarp izmantojot arī daudzdzīvokļu māju pagalmus, ierīkojot tajos mazdārziņus, bērnu laukumus, novusa galdus u.c. 

M. Babris divus gadus nodarbojas ar māju celtniecību kokos un viņa diplomdarba projekts veltīts dabas parkam Strenčos. Matijs uzsver, ka mājas kokos sniedz unikālu pieredzi – tā ir iespēja atrasties augstāk, redzēt plašāk un vienlaikus būt tuvāk dabai. Viņš uzskata, ka nākotnē mājas ne vien būvēs, bet, pateicoties jaunajām «augošās arhitektūras» tehnoloģijām, tās būs iespējams izaudzēt, un izdarīt to varēs 5-6 gadu laikā. 

Latvijas Televīzijas 7. kanāla 7. novembra ziņu izlaiduma sižets.
 

Kopīgot rakstu

Universitāte

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

8. novembris, 2018 plkst. 12:15

Līdzīgi raksti

Ziņas

_