Arhitektūras fakultātes docente Agrita Tipāne saņem «ITERA Latvija» balvu

18. oktobris, 2019
.
.
.
Foto: Rūdolfs Liepiņš

«SIA «ITERA Latvija» balvu par nozīmīgu ieguldījumu jauno arhitektu profesionālās kvalifikācijas un prasmju izveidē, dievnamu arhitektūras izpētē, kā arī Rīgas jūgendstila muzeja izveidošanā saņēmusi Dr.arch. Agrita Tipāne. Balvas konkursu uzņēmums «ITERA Latvija» rīko sadarbībā ar RTU Attīstības fondu un Latvijas Zinātņu akadēmiju. 

A. Tipāne devusi nozīmīgu ieguldījumu daudzu jauno arhitektu paaudžu profesionālās kvalifikācijas pamatu izveidē. Pedagoģisko darbu viņa sekmīgi savieno ar zinātnisko pētniecību un administratīvi organizatoriskām aktivitātēm. Zinātnisko pētījumu galvenā joma ir kultūras mantojuma izpēte, galvenokārt dievnamu arhitektūra. Šai tēmai veltīta apjomīga kolektīvā monogrāfija «Rīgas dievnami: Arhitektūra un māksla» (2007. g.), kurā trešdaļa teksta ir viņas veikums. Otra kolektīvā monogrāfija, kur A. Tipāne ir viena no galvenajiem autoriem, ir «Sakrālās arhitektūras un mākslas mantojums Rīgā» (2010. g.). A. Tipānes lolojums ir Rīgas Jūgendstila muzejs, kuru viņa ir izveidojusi un vada kopš tā atvēršanas 2009. gadā. 

SIA «ITERA Latvija» balvu saņēmusi arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes Vides un būvzinātņu fakultātes viesdocente Iveta Lāčauniece. Viņai apbalvojums piešķirts par darbu kopu «Ainavu arhitektūras zinātne dzīvesvides kvalitātes uzlabošanai Latvijā».

Balvas, pateicoties SIA «ITERA Latvija» finansiālam atbalstam, RTU Attīstības fonds sadarbībā ar Latvijas Zinātņu akadēmiju pasniedz kopš 2006. gada. Apbalvojumi konkursa kārtībā tiek piešķirti ievērojamiem Latvijas zinātniekiem un praktiķiem par izcilu veikumu vai mūža devumu vides, Zemes un ģeogrāfijas zinātnēs vai par nozīmīgu vides izstrādes sistēmu veicināšanu. Ik gadu tiek piešķirtas divas balvas, un viens laureāts saņem 3000 eiro, zelta piemiņas medaļu un diplomu. Līdz šim balvu saņēmuši jau 26 laureāti.

Svinīgā balvas pasniegšanas ceremonijas norisinājās 17. oktobrī.
 

Arhitektūras fakultātes docente Agrita Tipāne saņem «ITERA Latvija» balvu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

18. oktobris, 2019 plkst. 10:04

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi