Arhitektūras fakultātē ar lekciju viesosies franču arhitekte Manuelle Gotrāna

6. februāris, 2018
Biroju ēku kompleksa Stokhomā vizualizācija

Ceturtdien, 15. februārī, plkst. 16.00 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes ātrijā, Ķīpsalas ielā 6, notiks franču arhitektes Manuelles Gotrānas (Manuelle Gautrand) vieslekcija «Reinventing Cities».

M. Gotrāna ir absolvējusi Monpeljē Valsts arhitektūras augstskolu, dzīvo un strādā Parīzē. 1991. gadā izveidoja biroju «Manuelle Gautrand Architecture». Viņas radīto arhitektūru mēdz raksturot kā poētisku, drosmīgu, inovatīvu un provokatīvu. Arhitekte aptver un izmanto visa veida formas, krāsas un mūsdienu plānošanas metodes kultūras celtņu, biroju ēku, komercēku un dzīvojamo ēku arhitektūras radīšanā.

Radīt no jauna vai atjaunot pilsētas, tādējādi izraisot emocijas, ieviešot jauninājumus un piedāvājot negaidītas atbildes, būt drosmīgam un daudzpusīgam – tie ir galvenie pamatprincipi M. Gotrānas daiļradē. Projektos jaušama vēlme atdzīvināt konkrēto pilsētvidi, padarot to daudzveidīgāku un neparedzētāku, savukārt katrs objekts kļūst par unikālu un simbolisku sintēzi telpu programmai esošajā pilsētvidē.

M. Gotrāna ir autore vairāku teātra ēku, muzeju, kultūras institūciju, dzīvojamo māju un biroju kompleksu projektiem gan Francijā, gan ārvalstīs. Plašāku starptautisku ievērību pirmo reizi izpelnījās 2007. gadā, kad Elizejas laukos Parīzē tika īstenots viņas projekts «Citroën Flagship Showroom C42.»

Paralēli darbam savā birojā arhitekta lasa lekcijas topošajiem arhitektiem gan Francijā, gan citviet pasaulē un piedalās izstādēs.

M. Gotrāna aktīvi līdzdarbojas dažādās profesionālās organizācijās un ir saņēmusi vairākas starptautiskas balvas un atzinības, tostarp arī pagājušajā gadā Eiropas Arhitektūras balvu.

Lekcija «Reinventing Cities» RTU Arhitektūras fakultātē notiks angļu valodā.

Visi interesenti lūgti iepriekš pieteikties, aizpildot reģistrācijas anketu.

Facebook notikums

RTU Sabiedrisko attiecību departaments