Ar vēstnieku līdzdalību darbu uzsāk radošās sadarbības darbnīca «Think Un*Common»

25. augusts, 2022
Vācijas vēstnieks Latvijā Kristians Helts, Francijas vēstniece Latvijā Aurēlija Ruajē-Gunēna un RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, radošās sadarbības darbnīca «Think Un*Common» atklāšanā.

Ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektora Tāļa Juhnas, Francijas vēstnieces Latvijā Aurēlijas Ruajē-Gunēnas (Mme Aurélie Royet-Gounin) un Vācijas vēstnieka Latvijā Kristiana Helta (Christian Heldt) dalību un RTU Zinātnes un inovāciju centra atbalstu RTU Arhitektūras fakultātes ātrijā atklāta radošās sadarbības darbnīca «Think Un*Common». «Radošie pasākumi un hakatoni ir daļa no RTU identitātes,» uzsver T. Juhna. 27. augustā plkst. 18.00 tiks atklāta darbnīcā radīto darbu izstāde.

Radošās sadarbības darbnīca «Think Un*Common» RTU Zinātnes un inovāciju centra (ZIC) Dizaina fabrikā norisināsies no 24. līdz 27.augustam un tās laikā studenti, profesionāļi un mākslas entuziasti no dažādām sfērām – arhitekti, mākslinieki, inženieri, tēlnieki un mūziķi – 48 stundās kopīgi izstrādās sešus mākslas darbus. Tā mērķis – sekmēt māksliniecisko un tehnisko radošumu, veicināt inovatīvu priekšlikumu rašanos un aktualizēt kolektīvas pārdomas par mūsdienu svarīgām tēmām. Darbnīcas dalībnieku mentori būs seši starptautiski atzīti mākslinieki: Daniels Hengsts (Daniel Hengst) un Sabine Šlunka (Sabine Schlunk) no Vācijas, Bartelmijs Antuāns Lēfs (Barthélemy Antoine-Loeff) un Fabjēns Lede (Fabien Lédé) no Francijas, kā arī Voldemārs Johansons un Baiba Ladiga-Kobayashi no Latvijas. Dalībniekiem būs nodrošināta brīva pieeja RTU ZIC Dizaina fabrikai un tās atvērtā tipa darbnīcai «theLab», būs pieejams tehniskā personāla atbalsts un budžets radošā darba īstenošanai.

Radošās darbnīcās dalībnieki radīs sešus oriģinālus mākslas darbus, ko ikviens interesents varēs apskatīt izstādē. 27. augustā plkst. 18.00 visi laipni aicināti uz darbnīcas gaitā radīto mākslas darbu izstādi RTU Arhitektūras fakultātē.

Projektu un izstādi īsteno Francijas institūts Latvijā kopā ar Gētes institūtu Rīgā sadarbībā ar RTU Zinātnes un Inovāciju centru. Tas ir ieguvis Francijas-Vācijas Kultūras fonda atbalstu kā viens no 40 projektiem visā pasaulē. Projektu koordinē radošās izglītības platforma Creative Tuesdays, Morberga Studija, jauno arhitektu klubs «Atelpa». Pasākumu atbalsta «Milwaukee» un E-Ginalas pārstāvniecība Latvijā un RTU Arhitektūras fakultātes mobilā maketēšanas darbnīca.

RTU tiek atklāta radošās sadarbības darbnīca «Think Un*Common»

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

25. augusts, 2022 plkst. 14:04