Ar RTU līdzdalību veiksmīgi aizvadīta klimata izaicinājumiem veltīta vasaras skola «Climate Leadership Journey» Dublinā

19. augusts
.
.

Dažādās vietās Eiropā norisinājās programmas «Climate Leadership Journey» vasaras skolas, mācībās uzsvaru liekot tieši uz klimata izaicinājumu problemātiku. Rīgas Tehniskā universitāte (RTU), sadarbojoties ar Trinity College Dublin un Cleantech Forest, palīdzēja tapt vasaras skolai Dublinā. 

Šī gada «Climate Leadership Journey» vasaras skolu programmā kopumā bija pārstāvēti 160 dalībnieki no dažādām valstīm, tostarp arī no Latvijas. Vasaras skolu organizēšanā iesaistīti 11 partneri, turklāt mācības noritēja četrās dažādās vietās. Dublinā notiekošajā vasaras skolā piedalījās 34 jaunie profesionāļi. Mācību laikā tika izveidotas septiņas komandas, kuras strādāja pie dažādiem izaicinājumiem, risinot tādas ar vidi saistītas problēmas kā pārtikas atkritumu apsaimniekošana, satiksmes sastrēgumu radīto emisiju samazināšana, rūpniecisko notekūdeņu attīrīšana un citas. 

Viens no šī gada vasaras skolas dalībniekiem RTU pētnieks Aigars Lavrinovičs atzina, ka piedalīties «Climate Leadership Journey» vasaras skolā viņu pamudināja «piedāvātā iespēja apgūt sistēmiskās domāšanas un sistēmu modeļu pamatus, attīstīt līderības prasmes un gūt ieskatu savu akadēmisko zināšanu komercializācijā». Savukārt Latvijas Universitātes vides zinātnes studente Kristīne Ketrina Putniņa piebilda, ka dalība vasaras skolā ir palīdzējusi viņai stiprināt pārliecību, «ka klimata pārmaiņu jautājumu risināšanā akūti būtiski ir veicināt nozaru sadarbību, dialogā un praksē iesaistot ne vien dabaszinātņu un inženierzinātņu pētniekus, bet arī citu zinātņu jomas pārstāvjus, kā arī valsts pārvaldes un finanšu institūcijas, uzņēmējus un plašāku sabiedrības loku.»

Ar RTU līdzdalību veiksmīgi aizvadīta klimata izaicinājumiem veltīta vasaras skola «Climate Leadership Journey» DublināPalīdzīgu roku dažādu izaicinājumu risināšanā vasaras skolas dalībniekiem sniedza arī eksperti no Rīgas domes, Latvijas tehnoloģiju uzņēmuma Tet, ELLE, RTU Zinātnes un inovāciju centra, Latvijas Hidroekoloģijas institūta, biedrības «CSR Latvia», «HansaMatrix», Baltic Studies Centre, biedrības «Zaļā brīvība», kā arī no Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā. 

Vasaras skola notika no 18. līdz 29. jūlijam.

Vasaras skola ir viena no personīgās un profesionālās izaugsmes programmas «Climate Leadership Journey» piedāvāto aktivitāšu klāsta. Programmas mērķis ir veicināt ilgtspējīgu zaļo inovāciju attīstību, kā arī dot atspērienu dažādu sistēmisku pārmaiņu iniciēšanai sabiedrībā. «Climate Leadership Journey» ir viena no Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju insitūta (EIT) klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» īstenotajām aktivitātēm. 

«EIT Climate-KIC Hub Latvia» darbojas RTU ZIC paspārnē kā viena no četrām zināšanu un inovāciju kopienām (KIC), un tās darbības pamatmērķis ir mazināt klimata pārmaiņu radīto ietekmi uz vidi un ekonomiku, kā arī veicināt pāreju uz klimatneitralitāti, stiprinot inovācijām draudzīgas ekosistēmas veidošanu.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

19. augusts plkst. 15:55

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi