Ar RTU Dizaina fabrikas atbalstu Latvijā rada unikālu mobilu smaržu kameru

10. marts
.
.
Smaržu kamera ļaus ikvienam saglabāt bērnībā ceptās maizes smaržu, mīļāko ziedu vai neaizmirstama piejūras atvaļinājuma aromātu. Foto: pixabay.com

Latvijas uzņēmēji, apvienojot spēkus ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) un Latvijas Universitātes (LU) zinātnieku un inženieru komandām, radījuši pirmo mobilo smaržu kameru (Scent Camera), kas ļauj uzsūkt, saglabāt un smaržot iepriekš ievāktās smaržas. 

Scent Camera tehnoloģija ir balstīta gāzu hromatogrāfijas tehnoloģijās, kas tiek izmantota zinātniskiem nolūkiem. Plānots, ka nākotnē smaržu kamera ļaus ne tikai uzsūkt uzglabāt un atbrīvot smaržu, bet arī izveidot smaržu kopijas vēlamajā daudzumā, savai individuālai smaržu kolekcijai.

«Fotogrāfija no ekskluzīvas, ar īpašām zināšanām darbināmas foto ierīces ir attīstījusies līdz viena klikšķa risinājumam mūsu telefonā. Taču, lai sajustu smaržu, mums ir pieejami vai nu iepriekš sagatavoti aromāti, vai ir nepieciešamas specifiskas ierīces un dziļas zināšanas, lai radītu savu aromātu. Mēs vēlamies panākt, lai cilvēki var saglabāt smaržas tik pat viegli kā uztaisīt fotogrāfiju vai nofilmēt video telefonā,» norāda Scent Camera vadītājs Sandris Mūriņš. 

Lai radītu smaržu kameras prototipu, Sandis Mūriņš, Mārcis Sējējs un Sanda Lapinska apvienoja spēkus ar RTU Dizaina fabrikas un LU komandām.
 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

10. marts plkst. 17:04

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi