Ar RTU atbalstu palīdzēs zinātnes sasniegumiem pārvērsties konkurētspējīgos uzņēmējdarbības projektos

5. oktobris, 2021
Foto: RTU arhīvs

7. oktobrī Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra atklās Tehnoloģiju biznesa centru, kas izveidots, lai veicinātu biznesa ideju attīstību, kuras vērstas uz tehnoloģiski ietilpīgu produktu attīstību sadarbībā ar augstskolām, tajā skaitā Rīgas Tehnisko universitāti (RTU).

Jaunais centrs sniegs atbalstu pētniecībai, ideju attīstībai, prototipēšanai un Latvijas zinātnes sasniegumu pārvēršanai konkurētspējīgos uzņēmējdarbības projektos. Projektu īsteno LIAA, piesaistot Norvēģu finanšu instrumenta finansējumu 2 miljonu eiro apmēra, ciešā sadarbībā ar RTU, Latvijas Universitāti (LU) un Rīgas Stradiņa universitāti (RSU).

Centrs plāno līdz 2024. gadam apmācībās piesaistīt vismaz 98 biznesa ideju attīstītājus kā arī sniegt atbalstu vismaz 30 jaunu produktu prototipu izstrādei. Līdztekus uzņēmēju pirmajiem soļiem biznesā, tiks nodrošināti pirmsakcelerācijas pakalpojumi un piedāvātas dažādas apmācību programmas.

Jau šomēnes sāksies uzņemšana Tehnoloģiju biznesa centra pirmsakcelerācijas programmai «Inovāciju akadēmija», kas tiks īstenota sadarbībā ar RTU Rīgas biznesa skolu. Paredzēts, ka programmai varēs pieteikties jaunie profesionāļi, kuriem jau ir sava biznesa ideja, kā arī tie, kuri vēl ir ceļā uz to. Programmas starts plānots novembrī un tā ilgs sešus mēnešus. No dalībniekiem noslēgumā tiek sagaidīts skaidri definēts koncepts un prototips. Programmā paredzēti trīs uzsaukumi ar 33 atbalstītām komandām katrā no tiem.

Tehnoloģiju biznesa centrs tiks atklāts plkst. 14.00 ar diskusiju par tehnoloģiju uzņēmumiem nepieciešamo atbalstu. Atklāšanas pasākumā piedalīsies RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna, «TechHub Riga» līdzdibinātājs Viesturs Sosārs, RSU Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta mentors Kristaps Zaļais, LU pētnieks Mārtiņš Borodušķis un centra vadītājs Ņikita Kazakevičs. Pasākumā savu dalību apstiprinājis arī Norvēģijas Karalistes vēstnieks Latvijā Kristians Ēdegors (Kristian Ødegaard). Atklāšana norisināsies hibrīdpasākuma formātā ar diskusijas dalībniekiem klātienē, taču interesentam būs iespēja sekot līdzi notikumiem tiešraidē www.delfi.lv un LIAA Facebook profilā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

5. oktobris, 2021 plkst. 15:08