Ar RTU atbalstu jaunieši meklēs risinājumus piesārņojuma problēmām Latvijā

11. novembris, 2021

29. un 30. novembrī norisināsies hakatons skolēniem «Young Climathon», ko rīko Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) sadarbībā ar Vides Izglītības fondu. Tā laikā dalībnieki meklēs risinājumus aktuālām vides problēmām, tostarp piesārņojumam un pārtikas atkritumiem, vienlaikus papildinot savas prasmes un zināšanas. Hakatonu ievadīs aprites ekonomikai un pārtikas apritei veltīti vebināri.

RTU īsteno Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) programmu «Young Innovators», kas mudina skolēnus attīstīt sociālās un uzņēmējdarbības prasmes, pievēršoties vides jautājumiem. Viens no starptautiskās programmas centrālajiem notikumiem ir hakatons «Young Climathon», kas pulcēs Latvijas skolu – Ekoskolu programmas dalībnieču – audzēkņus no 14 gadu vecuma. Strādājot komandās un uzklausot nozaru profesionāļus, jaunieši meklēs risinājumus pārtikas atkritumu mazināšanai mājsaimniecībās, atkritumu šķirošanas kvalitātei un mežu piesārņojumam, kā arī dalīsies idejās par brīvprātīgā darba un skolēnu iesaistes veicināšanu. Naudas balvu fonds ideju attīstīšanai ir 800 eiro; dalībniekiem tiks piešķirtas arī speciālbalvas no sadarbības partneriem. Vairāk informācijas.

Lai veiksmīgāk nodotu zināšanas un prasmes skolēniem, īpaša uzmanība «Young Innovators» programmā pievērsta pedagogu apmācībām. Novembra sākumā jau aizvadīts pirmais hakatona ievadpasākums – sistēmiskās domāšanas seminārs, par kuru interesi izrādīja ap 100 Latvijas skolotāju. 15. novembrī skolēni un pedagogi aicināti pievienoties informatīvam vebināram «Aprites ekonomika – resursu efektīva izmantošana», kura fokusā būs atkritumu apsaimniekošanas izaicinājumi Latvijā. Pieteikties dalībai.

Savukārt 22. novembrī vebinārā «Pārtika nav atkritumi» dalībnieki uzzinās, kādu kaitējumu nelietderīga resursu izmantošana nodara videi un kāpēc nepieciešams samazināt pārtikas atkritumu apjomu. Pieteikties dalībai.

Pasākumos uzstāsies eksperti no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmumiem «ZAAO» un «Getliņi Eko», pieredzē dalīsies pārstāvji no labdarības iniciatīvas «Paēdušai Latvijai», uzņēmēji un aktīvisti. Vebināri sniegs ieskatu arī hakatona «Young Climathon» izaicinājumos.

Programma «Young Innovators» tiek īstenota visā Eiropā, iesaistot ap 10 tūkstošiem jauniešu. Dalībai programmā šogad pieteikušās 16 Latvijas skolas. Šogad RTU partneris «Young Innovators» programmas īstenošanā ir Vides Izglītības fonds, kas ar vides izglītības palīdzību veicina ilgtspējīgu attīstību Latvijā.

Hakatons «Young Climathon» iekļauts projektā «Jaunie izgudrotāji ilgtspējīgai attīstībai», un to atbalsta Meža attīstības fonds, «Rimi» un «ZAAO», Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Savienības māja.

RTU ir EIT klimata zināšanu un inovāciju kopienas «EIT Climate-KIC» partneris.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. novembris, 2021 plkst. 12:06