Ar RTU atbalstu attīstītie stājas korekcijas krekli nonāk tirdzniecībā

19. oktobris, 2020
Foto: publicitātes foto

Kopš vasaras stājas korekcijas krekli «Correcty» ir tirdzniecībā, rudenī uzņēmums sācis nodarboties arī ar tiešo tirdzniecību tirdziņos, lai pircējiem būtu vieglāk novērtēt produkta priekšrocības, ziņo biznesa ziņu portāls db.lv.

Šobrīd pieejami krekli melnā un baltā krāsā, ar laiku iecerēts paplašināt krāsu piedāvājumu. «Correcty» līdzdibinātāja, RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūta studente Natālija Jermolajeva plāno arī paplašināt darbību un tirgot kreklus ne vien Latvijā, bet arī ārzemēs. Viņai ir padomā vēl citi produkti, kas palīdzētu risināt stājas un locītavu kustību problēmas.

«Correcty» krekli ar īpašas atbalsta korekcijas shēmas palīdzību (krekla iekšpusē iestrādātas faktiski neredzamas īpašas auduma joslas) trenē muguras muskuļu atmiņu. Krekls nav uzskatāms par ārstniecisku līdzekli, taču, valkājot to ilgtermiņā, izstrādājas paradums muguru turēt pareizā pozā, nekaitējot sev. Produkts izstrādāts, konsultējoties ar ortopēdiem un fizioterapeitiem, tas attīstīts pirmsinkubatorā RTU «IdeaLAB» un RTU un LU kopīgi izveidotajā Universitāšu inkubatorā.

Uzņēmums piedalījies arī dažādos konkursos, kur pieejams atbalsts biznesa ideju attīstībai, piemēram, «Ideju kauss», Komercializācijas reaktora akcelerācija programmā un citur. Kopumā līdz šim projektā investēti jau vairāk nekā 50 tūkstoši eiro.

«Esam sapratuši, kādi ir pieprasītākie izmēri, kāds ir «vidējais latvietis» ar stājas problēmām, kurš grib iegādāties šo kreklu. Pirmajā partijā nebija XS izmēra, bet esam secinājuši, ka ir diezgan liela daļa, kuriem būtu nepieciešams tieši šis izmērs. Izskatās, ka lielai daļai smalkas miesasbūves cilvēku stāja ir aktuāla problēma. Lai gan tipiski mūsu reģionā cilvēki nēsā M un L izmēra apģērbu, šobrīd populārākais izmērs ir S,» portālā teic N. Jermolajeva. Viņa arī uzsver, ka krekls domāts tikai pieaugušajiem. Lai arī bērni mūsdienās strauji aug un reizēm nēsā jau pieaugušo apģērbu, viņu skelets turpina augt un vēl nav tiktāl attīstījies, lai šāds produkts būtu piemērots. Tāpat viņa norāda, ka šis krekls nav brīnumlīdzeklis – cilvēkiem ar smagām diagnozēm daudz piemērotāka ir ārstēšanās ārsta uzraudzībā.

«Correcty» ideju N. Jermolajeva sāka attīstīt kopā ar Jekaterinu Romanovu, šobrīd komandā ir trīs darbinieki.

Visu rakstu var lasīt te.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

19. oktobris, 2020 plkst. 15:21