Ar izglītības un zinātnes ministres sveicienu jauno mācību gadu sāk RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni un pedagogi

2. septembris, 2022
.
.
.
Foto - Vitālijs Vinogradovs, RTU

«Sveiciens Jaunajā gadā!» šādu sveicienu izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece veltīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēniem 1. septembrī. Šogad IZV 10. klasē mācības sāka 24 jauni skolēni, savukārt kopumā skolā mācās 72 eksaktajās un dabaszinātnēs talantīgi jaunieši. 

IZV skolēniem ministre vēlēja cilvēkmīlestību, kā arī cienīt savu valsts valodu un padomāt, ko var dot savai valstij, savukārt skolas vadībai un pedagogiem izteica pateicību par ieguldīto darbu, skolēniem gūstot augstus sasniegumus mācībās, kā arī par skolā radīto ģimenisko sajūtu. 

«Ko gan es varu jums novēlēt – jūs jau esat teicamnieki un zināt, ko nozīmē mācīties,» IZV skolēniem sacīja RTU rektors Leonīds Ribickis, vēlot, lai viņi savu nākotni saista ar zinātni, kļūstot par profesoriem RTU. Universitāte IZV jauniešus īpaši mudina strādāt zinātnē, atverot skolēniem savas pētnieciskās laboratorijas, kur jau vidusskolas laikā viņi var veikt pētniecisko darbību. Taču papildu zināšanu ieguvei rektors skolēniem vēlēja cieši sadraudzēties un skolas laika draudzību uzturēt visu mūžu. Savukārt, uzrunājot pedagogus, viņš atzina, ka talantīgi skolēni ir arī milzīgs pārbaudījums skolotājiem, jo nemitīgi uzdod visdažādākos jautājumus, tāpēc vēlēja sekot līdzi jaunākajai informācijai un būt gataviem komunikācijai ar saviem audzēkņiem. 

Šis IZV ir jau astotais 1. septembris, jau astoto reizi skolā ienāk jaunie desmitklasnieki, un IZV valdes locekle Solveiga Medne viņiem vēlēja labi iejusties skolā, kā arī mācoties droši spert soli pretī saviem mērķiem. 

Desmitklasnieku audzināšanu uzņēmusies fizikas skolotāja Virgīnija Vītola, kurai padomā trīs vēlējumi – pacelt galvu, ja ir grūti, un atcerēties par savu lielo mērķi, pacelt galvu no savam nedrošībām un atcerēties – ja nedarīsi, tad arī neko neizdarīsi, un treškārt – pacelt galvu no savas personīgās pasaules un paskatīties apkārt – kā jūtas skolotāji un skolas biedri, un, ja nepieciešams, palīdzēt. 

Saticību un zinātkāres garu skolēniem vēlēja arī IZV direktore Inguna Granta. Viņa arī teica paldies vairākiem skolēniem, kuri vasarā bija guvuši panākumus starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādēs, un turpmāk viņu vārdi papildinās skolas Zvaigžņu sienu, kur iemūžināti izcilāko skolēnu vārdi. 
Inženierzinātņu vidusskolu RTU 2015. gadā dibināja, lai atbalstītu talantīgus Latvijas jauniešus, kuri vēlas savu nākotni saistīt ar inženierzinātnēm, kā arī lai popularizētu inženierzinātnes kā nākotnes izglītības un karjeras perspektīvu. IZV skolēni jau kopš skolas izveides apliecina savu talantu un zināšanas, Latvijas un starptautiskajās mācību priekšmetu olimpiādes parādot izcilu sniegumu un iegūstot godalgas. 

Jau septīto gadu pēc kārtas IZV Ata Kronvalda fonda mazo skolu reitingā ir ieguvusi 1. vietu un ceļojošo balvu «Lielā pūce», un šis apbalvojums skolai piešķirts par skolēnu sasniegumiem pilsētas un valsts olimpiādēs. 

Zinību diena RTU Inženierzinātņu vidusskolā

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

2. septembris, 2022 plkst. 15:31

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi