Ar ilgtspējas darbnīcām un sadarbības veidošanu sākas starptautiska konference par inovatīviem materiāliem, konstrukcijām un tehnoloģijām

28. septembris, 2022
.
.
.
Pasākumā «Matchmaking breakfast» zinātnieki un industrijas pārstāvji uzzina par sadarbības iespējām, kā arī dažādiem Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalsta instrumentiem, projektiem un programmām. Foto: Kaspars Krafts, F64

No 28. līdz 30. septembrim Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiek starptautiska pētniecības un tehnoloģiju pārneses konference «Innovative Materials, Structures and Technologies» (IMST 2022), pulcējot vairāk nekā 100 zinātnieku un inženieru no dažādām pasaules valstīm. Pirms konferences oficiālās atklāšanas studentiem bija iespēja piedalīties ilgtspējas darbnīcas, bet uzņēmējiem un zinātniekiem – iedvesmoties un tīkloties, lai veicinātu savstarpēju sadarbību. 

IMST 2022 mērķis ir popularizēt un apspriest jaunākos rūpniecisko un akadēmisko pētījumu rezultātus progresīvu konstrukciju un ēku analīzē un projektēšanā, inovatīvu, ekoloģisku un energoefektīvu būvmateriālu izstrādē, apkopes, pārbaudes un uzraudzības metožu izstrādē, strukturālā vadībā, kā arī ilgtspējīga un droša transporta infrastruktūrā. Konferencē tradicionāli piedalās 100 līdz 150 zinātnieku, inženieru, studentu, vadītāju un citu profesionāļu, kas pārstāv būvniecības nozari. Viņiem ir iespēja dalīties ar jaunākajiem sasniegumiem, diskutēt par tiem, aktualizēt dažādus izaicinājumus nozarē, kā arī veidot jaunus kontaktus un satikt citus nozares kolēģus. 

Konferenci organizē RTU Būvniecības inženierzinātņu fakultāte (BIF) sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovāciju centra (ZIC) paspārnē esošo zināšanu un inovāciju kopienu «EIT RawMaterials Baltic Hub».

Lai veicinātu studentu interesi par ilgtspējīgu risinājumu un inovāciju radīšanu, pirms konferences RTU BIF pētniece Laura Vītola vadīja meistarklasi par ilgtspējīgu domāšanu un ilgtspējīgi veidotu vidi. Viņiem bija iespēja izzināt, kas ir ilgtspēja un kā pieņemt ikdienas lēmumus, lai tie nekaitētu nākamajām paaudzēm. Savukārt ZIC pārstāve Amanda Griniece meistarklasē iepazīstināja ar dizainu aprites ekonomikā – kā praktizēt ilgtspējību, ieviešot aprites ekonomikas principus un kā šos principus likt lietā, veidojot vai uzlabojot dizainu un biznesa modeli. 

Savukārt īpašā iedvesmas un tīklošanās pasākumā «Matchmaking breakfast» zinātnieki un industrijas pārstāvji varēja uzzināt par sadarbības iespējām, kā arī dažādiem Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) atbalsta instrumentiem, projektiem un programmām. 

Konferences laikā zinātniekiem, inženieriem, uzņēmējiem un citiem pasākuma dalībniekiem tiek piedāvātas arī citas tīklošanās un kontaktu veidošanas iespējas, kā arī neformālas tikšanās, koncerts, balle. Tāpat viņiem ir iespēja apmeklēt atjaunotās RTU BIF ēkas laboratorijas, klātienē iepazīstoties ar kolēģu darbu.

29. un 30. septembrī konference piedāvā plašu programmu – dalībnieki no dažādiem rakursiem apspriedīs 3D drukas tehnoloģijas izmantošanu būvniecībā, diskutēs par ilgtspējīgiem un ekoloģiskiem būvmateriāliem, viediem un daudzfunkcionāliem materiāliem un struktūrām. Tāpat konferences uzmanības centrā būs izejmateriāli, atjaunojamie materiāli, alternatīvu saistvielu pētīšana, attīstīšana un izmantošanas potenciāls, konstrukciju inženierija, vides sistēmas un ēku energoefektivitāte. Liela vērība tiks pievērsta arī inženiertehniskajai izglītībai, būvniecības tehnoloģijām un projektu pārvaldībai. Arī eksperti, kuri uz konferenci aicināti teikt galvenās runas, pievērsīsies gan inovatīvu materiālu un ilgtspējas jautājumiem, gan izglītības un studentu iesaistes inovācijām. 

Savukārt plakātu sesijā ar saviem pētījumiem iepazīstinās plašs zinātnieku loks no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Lielbritānijas, Čehijas, Kazahstānas un Polijas. 

Starptautiskā konference tiek rīkota jau piekto gadu. Kopš pirmās konferences 2013. gadā, kad tajā piedalījās ap 50 dalībnieku, tā attīstījusies un pilnveidojušies, kļūstot par nozīmīgu nozares notikumu. 

RTU sākas starptautiska pētniecības un tehnoloģiju pārneses konference «Innovative Materials, Structures and Technologies»

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

28. septembris, 2022 plkst. 18:35

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi