Ar hakatonu «Garage48 Hardware & Arts Riga» RTU Dizaina fabrika sveic inženierus un radošo industriju pārstāvjus RTU 156. jubilejā

11. oktobris, 2018

Hakatons «Garage48 Hardware & Arts Riga», kas no 12. līdz 14. oktobrim notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dizaina fabrikā, pulcēs rekordlielu dalībnieku skaitu.

Dalībai hakatonā piereģistrējušies jau vairāk nekā 110 cilvēki, lai 48 stundu laikā radītu risinājumus, kas līdz šim nav pastāvējuši. Pasākumā piedalīsies produktu dizaineri, UI/UX dizaineri, elektronikas un mehānikas inženieri, programmētāji, mobilo lietotņu un mājaslapu veidotāji, mārketinga speciālisti, biznesa attīstītāji, studenti un mākslas cienītāji. 48 stundu laikā dalībniekiem būs pieejams kā tehnisks nodrošinājums, tā konsultācijas un atbalsts visdrosmīgāko ideju īstenošanai. Hakatonam piesaistīti 20 pieredzējuši mentori, palīdzīgu roku neliegs arī 12 RTU Dizaina fabrikas darbinieki.

Hakatons «Garage48 Hardware & Arts Riga» ir RTU Dizaina fabrikas sveiciens inženieriem un radošo industriju pārstāvjiem RTU 156. jubilejā, kas tiek svinēta šonedēļ. «RTU šogad svin savu 156. dzimšanas dienu. RTU Dizaina fabrika, svinot šo jubileju, dāvina 120 jaunajiem, radošajiem inženieriem iespēju RTU Dizaina fabrikā 48 stundu laikā izstrādāt savas idejas prototipu, saņemt konsultatīvo un tehnisko atbalstu, satikt līdzīgi domājošos un, iespējams, arī izveidot sava nākamā uzņēmuma sapņu komandu. Tā ir unikāla iespēja īsā laikā realizēt un notestēt savu ideju, lai pieņemtu pareizus lēmumus par tās nākotnes attīstību,» pauž Liene Briede, RTU Dizaina fabrikas projektu vadītāja.

«Garage48 Hardware & Arts Riga» RTU Dizaina fabrikā notiek jau otro gadu. Pagājušajā gadā tajā uzvarēja ideja par sfērisku mājas viedierīci, kas var pārvietoties un sekot saimniekam.

«Garage48 Hardware & Arts Riga» hakatons tiek īstenots sadarbībā ar Eiropas Reģionālās Attīstības Fonda (ERAF) līdzfinansēto «EstLat Accelerate» programmu, Igaunijas organizāciju «Garage48», RTU, RTU Dizaina fabriku un «Hansamatrix». To atbalsta TechHub Riga, «Startin.LV», Baltijas Inovācijas akadēmija, «Mass Portal»,«Madeby», «Buildit Accelerator», «Fractory», «Flyte», «sTARTUp Day», «SPARK hub», «Farnell», «Techchill» un «Robotex».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

11. oktobris, 2018 plkst. 11:14