Ar grupas «RAUM» koncertu atklās viedo apgaismojumu Ķīpsalā

26. septembris, 2022

Noslēdzoties «Viedo pilsētu konferencei», 29. septembrī plkst. 19.30 Ķīpsalā, stāvlaukumā aiz Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras fakultātes, ar  grupas «RAUM» koncertu svinīgi tiks atklāts viedais apgaismojums – pirmais risinājums viedās pilsētas pilotprojektā.

Vairāk informācijas par koncertu.

Rūpējoties par ilgtspējīgu un energoefektīvu pilsētvidi, tehnoloģiju uzņēmums «Tet» ir uzsācis darbus pie viedās pilsētas pilotprojekta Ķīpsalā – sadarbībā ar Rīgas domi vairākas Ķīpsalas ielas plānots aprīkot ar dažādiem viedajiem risinājumiem, ieskaitot viedo apgaismojumu, vides kvalitātes sensorus, gudrās stāvvietas, zīmes un citus risinājumus. Viedais apgaismojums ir pirmais risinājums, kas jau tiek ieviests Ķīpsalas, Āzenes ielās un Zunda krastmalā, – apgaismes stabi tiek aprīkoti ar LED gaismekļiem un Latvijā ražotiem viedajiem kontrolieriem, kas pielāgo gaismas intensitāti braucēju un gājēju satiksmes plūsmai, tādējādi efektivizējot energopatēriņu. Viedais apgaismojums top sadarbībā ar pašvaldības aģentūru «Rīgas gaisma» un «Draugiem Group» meitasuzņēmumu «Idea Lights».

Vēršot pašvaldību, biznesa un sabiedrības uzmanību viedo pilsētu tēmai un risinājumiem, RTU Zinātnes un inovāciju centrs kopā ar «Tet» un inovāciju kustību «VEFRESH» 29. septembrī organizē «Viedo pilsētu konferenci», kur pašvaldību, tehnoloģiju uzņēmumu un akadēmiskās jomas pārstāvji diskutēs par enerģētikas, mobilitātes, ilgtspējīga transporta, datu un lietu interneta tēmām, un to nozīmi viedās pilsētas kontekstā, vienlaikus vēršot sabiedrības uzmanību uz viedās pilsētas risinājumu lomu ilgtspējas veicināšanā un pilsētu iedzīvotāju dzīves kvalitātes celšanā. Konferences norisi nodrošina Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) inovāciju kopienas «EIT Urban Mobility» iniciatīva.

Vairāk informācijas par konferenci.

Klātienes pasākuma dalībnieku skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām reģistrēties.

Pasākumu būs iespējams vērot arī tiešsaistē Facebook.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

26. septembris, 2022 plkst. 15:30