Ar diskusiju par mobilitātes attīstību atklās RTU līdzdibināto EIT «Urban Mobility» RIS centru Latvijā

26. novembris, 2021
.
.
.

Lai atzīmētu Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) mobilitātes «Urban Mobility»  Reģionālo inovāciju shēmas (RIS) centra atklāšanu Latvijā, 30. novembrī norisināsies diskusija «Ko «Gatavi mērķrādītājam 55%» nozīmē mobilitātes attīstībai Latvijā?» Rīgas tehniskā universitāte (RTU) ir viens no centra partneriem.

Inovāciju kopiena EIT «Urban Mobility» iestājas par viedu, ekoloģisku un integrētu transportu. Tās centru Latvijā — EIT RIS «Urban Mobility Hub Latvia» — veido vadošais partneris VEFRESH sadarbībā ar RTU, Rīgas domi un «Latvijas Mobilais Telefons».

«Nākotnes mobilitātes izaicinājumi ir kompleksi un pieprasa starpdiscliplināru pieeju, tāpēc, tikai apvienojoties dažādu jomu un līmeņu spēlētājiem, iespējams nonākt pie jēgpilna, ilgtspējīga risinājuma. Spēcīgiem partneriem strādājot kopā, jaunatklātais EIT RIS «Urban Mobiliy Hub Latvia» ne tikai veicinās «Gatavi mērķrādītājam 55%» lokālo mērķu sasniegšanu, bet arī paplašinās Latvijas partnerības tīklus Eiropā,» norāda RTU Zinātnes un inovāciju centra vadītāja Liene Briede.

EIT RIS «Urban Mobiliy Hub Latvia» atklāšanas diskusija «Ko «Gatavi mērķrādītājam 55%» nozīmē mobilitātes attīstībai Latvijā?» norisināsies 30. novembrī plkst. 14.00 Jaunajā Teikā, Gustava Zemgala gatvē 74. Saskaņā ar valstī spēkā esošajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem, centra atklāšanas un diskusijas apmeklējums klātienē iespējams, uzrādot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu vai arī Covid-19 vīrusa pārslimošanas apliecinājumu. Pasākuma translācija būs skatāma arī Facebook.

Līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par vismaz 55% — ar šādu ambiciozu paziņojumu Eiropas komisija šovasar nāca klajā «Fit for 55» jeb «Gatavi mērķrādītājam 55%» vīzijas ietvaros. EIT RIS «Urban Mobility Hub Latvia» atklāšanas pasākumā kopā ar mobilitātes jomas pārstāvjiem un centra vietējiem partneriem tiks diskutēts par to, ko nozīmē jaunais «Gatavi mērķrādītājam 55%» uzstādījums, un kāds tam varētu būt iespaids uz mūsu ikdienas pārvietošanos pilsētās un piepilsētās. Tāpat diskusijas dalībnieki spriedīs, kas privātajam un publiskajam sektoram būtu darāms, lai jau tuvākajos gados nodrošinātu ērtu pārvietošanos iedzīvotājiem, sekmētu videi draudzīgu mobilitāti un sasniegtu izvirzītos mērķus.

Centra vīziju atklāšanā iezīmēs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone un inovāciju kustības «VEFRESH» vadītājs Viesturs Celmiņš. Paneļdiskusijā piedalīsies publiskā un privātā sektora pārstāvji: Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis, automobiļu importētāja «Moller Baltic Import» izpilddirektore Ilze Grase-Ķibilde, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta vadītājs Raimonds Kašs, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks un politikas nodaļas vadītājs Mārtiņš Zemītis.

RTU jau īsteno trīs EIT inovāciju kopienu – «EIT Climate-KIC», «EIT Food» un «EIT RawMaterials» – aktivitātes Latvijā, atbalstot inovāciju veidošanos klimata tehnoloģiju, pārtikas un materiālu jomā. Izglītības un zinātnes ministrija, šogad parakstot memorandu ar EIT par ciešāku sadarbību inovāciju veicināšanā, tā ieviešanu uzticēja RTU. Memorands veicinās EIT un tā zināšanu un inovāciju centru aktivitāti Latvijā, kā arī līdzatrašanās centra izveidi Latvijā. 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

26. novembris, 2021 plkst. 10:54

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi