Ar Austrijas fonda atbalstu RTU students izstrādā jaunu būvniecības tehnoloģiju

19. maijs, 2017
Ģirts Belovs. Foto no personīgā arhīva.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) 1. kursa maģistrantūras programmas «Būvniecība» students Ģirts Belovs piedalījās Austrijas betona un dzelzsbetona konstrukciju veidņu firmas «Doka GmbH» rīkotajā studentu zinātnisko darbu konkursā, kurā ieguva aptuveni 5000 eiro lielu atbalstu sava maģistra darba eksperimentālās daļas izstrādāšanai.

Ģ. Belova maģistra darba pētījums ir veltīts monolītu siltinātu sendviča tipa ārsienu izveidei objektā ar gatavu eksponētā betona fasādi. Students pastāstīja, ka savā darbā viņš mēģinās monolītu ārsienu izveidot pēc iespējas ātrāk, apvienojot piecus procesus: veidņošanu, stiegrošanu, betonēšanu, siltumizolācijas iestrādi un fasādes apdares izveidi. Tas nozīmēs arī būtisku būvdarbu termiņu saīsināšanu, ekonomiju uz sastatņu montāžu/demontāžu un sastatņu īri apdares darbiem, kā arī iespēju iztikt bez dārgām līmjavām siltināšanas procesā u.c. Ģ. Belovam darbā būs jāsniedz ne tikai ekonomiskais pamatojums šādām konstrukcijām, bet arī jāapraksta jaunā tehnoloģija un tam nepieciešamie rīki.

Studenta pētniecības darbs jāizstrādā triju gadu laikā, bet Ģ. Belovs kopā ar RTU BIF asociēto profesoru Videvudu Āriju Lapsu plāno šogad augustā vai septembrī pabeigt piloteksperimentus.

Šā kopīgā pētnieciskā darba veikšanai noslēgts trīspusējs līgums starp firmu «Doka GmbH», RTU un darba tiešo izpildītāju studentu Ģ. Belovu. RTU konkursa gaitā apņemas studentam nodrošināt laboratoriju un zinātniskās pētniecības atbalstu, kā arī caur RTU tiek sniegts darba īstenošanai nepieciešamais finansējums.

Austrijas Jozefa Umdaša fonds «Josef Umdasch Research Prize» balvu iedibināja, godinot būvniecības uzņēmuma «Doka Group» dibinātāja Jozefa Umdaša piemiņu, lai dotu iespēju studentiem, izstrādājot savus pētniecības darbus un sākot savu profesionālo darbību, ciešāk saistīt zinātni ar praksi un uzņēmējdarbību.

«Doka GmbH» ir pasaules līderis betonēšanas veidņu izstrādē, ražošanā un izplatīšanā. Uzņēmumam ir vairāk nekā 160 tirdzniecības un loģistikas pārstāvniecību vairāk nekā 70 valstīs, tajā skaitā arī Latvijā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

19. maijs, 2017 plkst. 11:35