Apvienojot vairākas metodes, RTU speciālisti 3D formātā iemūžina RTU ēkas

11. septembris, 2020
RTU studentu pilsētiņas Ķīpsalā datu mākoņa attēls

Drons, 3D skeneris, virtuālās spēles – šīs ir tehnoloģijas, kuras Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) ģeomātikas speciālistu vadībā prasmīgi tiek liktas lietā, paplašinot dažādu objektu 3D skenēšanas iespējas. Par to 11. septembrī vēsta TV3 raidījums «900 sekundes».

Prasmīgi izmantojot modernās tehnoloģijas, šobrīd noris darbs pie apjomīga projekta, kurā 3D formātā tiek skenētas visas RTU ēkas. Šī informācija tiks izmantota ēku apsaimniekošanā.

Par 3D tehnoloģijām sižetā stāsta RTU Būvniecības un inženierzinātņu fakultātes (BIF) doktoranti Viktorija Vaivode un Lauris Goldbergs, BIF Ģeomātikas katedras asociētais profesors Māris Kaļinka un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes doktorants Kirils Gorovojs.

RTU ēku 3D dokumentēšanas process izmantojams ne vien ēku apsaimniekošanas vai būvniecības procesa vajadzībām, bet ir arī būtiska studiju un pētniecības procesa sastāvdaļa, ļaujot topošajiem ģeomātiķiem praktiski apgūt modernās tehnoloģijas, rodot tām jaunu pielietojumu.

11. septembra TV3 raidījuma «900 sekundes» sižets

Saistītie tagi: